ندای ایرانیان

کد خبر: ۲۲۲۸۷
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۴
فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور گفت: شهدای عملیات غرور آفرین بازی دراز نماد پایمردی و استقامت هستند.
به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ علی فضلی روز جمعه در جمع صعود کنندگان به ارتفاعات منطقه بازی دراز در استان کرمانشاه افزود: آرمان رزمندگان اسلام عمل به احکام قرآن و اسلام بوده است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات غرور آفرین بازی دراز اظهار کرد: در زمانی که دشمن بر قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب اشراف داشت فرزندان امام راحل بر آن شدند تا با عملیاتی راه دشمن را ببندند که با اقتداری ستودنی عملیات سرنوشت ساز بازی دراز را به انجام رساندند.

سردار فضلی با اشاره به عملیات هایی که در غرب کشور انجام شد، افزود: عملیات های محمد رسول الله (ص)، مطلع الفجر، مسلم بن عقیل، زین العابدین (ع) و مرصاد از این جمله است که در استان کرمانشاه انجام گرفت و عملیات بازی دراز از برجسته ترین آنها است.

در ادامه ابوذر شیرودی فرزند شهید شیرودی از حضور مردم در این آیین تجلیل کرد.

گرامیداشت سالروز عملیات غرور آفرین بازی دراز در سالروز شهادت شهید شیرودی پس از برگزاری آیین پر فیض دعای ندبه در جوار مزار شهدای گمنام با حضور 15 هزار نفری بسیجیان و کاروان های راهیان نور از سراسر کشور، مقام های کشوری و لشکری و فرماندهان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس و اقشار مختلف مردم امروز جمعه چهارم اردیبهشت به ارتفاعات بازی دراز با رمز یا زهرا (س) برگزار شد.

در حاشیه این آیین ایستگاه های صلواتی و پایگاه های ویزیت رایگان بیماران بر پا و مزار شهدا توسط بالگردها گلباران شد و باستانی کاران نیز به اجرای حرکات نمایشی پرداختند.

عملیات ظفرمند بازی دراز در اردیبهشت ماه 1360 از سوی رزمندگان سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی تیزپروازان هوانیروز کرمانشاه که در راس آنان خلبان شهید شیرودی حضور داشت، انجام شد و در هشت روز عملیات دلاورانه، ارتفاعات بازی دراز از چنگال متجاوزان رژیم بعثی خارج و دشمن با تحمل صدها کشته، زحمی و اسیر و انهدام تانک ها و تجهیزات نظامی اش مجبور به عقب نشینی شد.

بازی دراز از مناطق و ارتفاعات مهم میان سه شهرستان سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب است که ارتش متجاوز عراق در ابتدای جنگ تحمیلی با تصرف این ارتفاعات تسلط کاملی بر این سه شهر غرب استان کرمانشاه داشت و از این منطقه ویژه برای دیدبانی و رصد فعالیت های رزمندگان اسلام استفاده می کرد.

سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه با بیش از 85 هزار نفر جمعیت در هشت سال جنگ تحمیلی بارها مورد حمله هوایی، گلوله باران و موشک باران ارتش بعث قرار گرفت و در این مدت 856 شهید، یک هزار و 400 جانباز و 112 آزاده سرافراز تقدیم نظام اسلامی کرده است.
برچسب ها: سردار فضلی ، شهدا
نام:
ایمیل:
* نظر: