ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۴
سالک:
عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرنیان گفت: وجود تشکل های دانشجویی و احزاب از شاخص های توسعه یافتگی یک کشور محسوب می شود، نگاه دوربرد احزاب سیاسی و تشکل های دانشجویی نیز باید توسعه کشور باشد.
 سجاد سالک عصر یکشنبه در نشست بررسی 'نسبت تشکل های دانشجویی با احزاب' که در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، افزود: وقتی به توسعه کشور فکر می کنیم تنها رفع آسیب های اجتماعی و دستیابی به شاخص های اقتصادی نباید در نظر گرفته شود بلکه وجود احزاب و تشکل ها و فعالیت آزادانه آنها حرکت به سمت توسعه یافتن است.
وی تاکید کرد: تشکل های دانشجویی و احزاب باید افق های مشترکی داشته باشند و حول یک هدف و موضوع مشترک کنار هم جمع شوند.
سالک تصریح کرد: وظیفه تشکل های دانشجویی و احزاب روی آوردن به مسائلی است که از دل جامعه بر می آید، متاسفانه ما در حل مسائل و مشکلات اولیه و بدیهی جامعه ناکام مانده ایم.
سالک اضافه کرد: نباید به دلیل فراهم نبودن شرایط دموکراسی در جامعه، این مهم را کنار بگذاریم اما با تمرین دموکراسی و ایحاد زیرساخت های لازم برای آن، می توانیم در طولانی مدت به آن دست یابیم.
وی اظهار کرد: استفاده از نماد ها و اصلاحاتی برای جریان ها و تشکل های دانشجویی مانند مشت گره کرده، دست های خون آلود بر دیوار، واژگانی چون جنبش و قیام که حس خیزش، طغیان یا القای فضاهای سبک زندگی را بازتاب می دهد، همگی ناشی از نوعی چپ زدگی است.
سالک همچنین از فعالیت های فعلی جنبش های دانشجویی کشور با نگاهی تحلیل گرانه که خود نشات گرفته از همان چپ زدگی است، انتقاد کرد.
وی اضافه کرد: باید در استفاده از این تعابیر و نماد ها برای تشکل های دانشجویی تامل بیشتری بکنیم و در مورد صحیح یا غلط بودن آنها به گفتگو نشسته و تصمیم بگیریم و به این نکته فکر کنیم آیا نگاه سومی جدای از نگاه جنبشی بودن و نگاه سرگرمی و تفریحی بودن این تشکل ها وجود دارد که اگر هست، آن نگاه سوم چیست.
حزب ندای ایرانیان حزبی سیاسی اصلاح‌طلب در جمهوری اسلامی ایران است که در مرداد ۱۳۹۳سال از وزارت کشور درخواست مجوز کرد.
بیشتر اعضای این حزب سیاسی از اعضای اصلی ستاد ملی جوانان اصلاح‌ طلب هستند. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار