ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳
رییس شعبه استان فارس، در گفتگو با ندای ایرانیان:
سید احمد موسوی ابتدا به ارزیابی عملکرد مدیریت شهری پس از آن نیز ارزیابی خود از عملکرد شورای هماهنگی اصلاح طلبان در استان، نمایندگان مجلس و دولتمردان را تشریح کرد

سید احمد موسوی، رییس شعبه استان فارس حزب ندای ایرانیان در این گفتگو ابتدا به ارزیابی عملکرد مدیریت شهری در شیراز پرداخت و با بیان اینکهاگر بخواهیم در حوزه مدیریت شهری عملکرد قابل دفاع داشته باشیم، باید بهمولفه های فرهنگی، اجتماعی، شهرسازی و زیست محیطی نگاهی عمیق و برنامه‌ریزی دراز مدت داشته باشیم، افزود:چنانچه در شهری مولفه‌های مذکور بهبود یابد به علت مدیریت شهری آنست و اگر بهبودی در این شاخصه ها رخ ندهد نیز نتیجه ی سوء مدیریت است.

موسوی با بیان اینکه بودجه فرهنگی شهرداری شیراز بیش از صد میلیارد تومان و بودجه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس کمتر از یک میلیارد تومان است خاطر نشان کرد:عملکرد فرهنگی شهرداری شیراز را بر اساس شاخصه ها و نظر کارشناسان باید ارزیابی کرد ،آیا دفاع منطقی صورت گرفته؟ آیا نتیجه عملکرد در سطح شهر قابل توجه است؟

رییس شعبه حزب ندای ایرانیان در استان فارس با اشاره به نظر یکی از مشاوران شورای اسلامی استان فارس گفت: علت ناکارآمدی برخی شهرداری ها در عدم تدوین نگاه راهبردی اصولی و بلند مدت است.

موسوی ایجاد رضایتمندی در حوزه مسایل اجتماعی را در گرو توجه بهمردم و بالا بردن ضریب رضایت مندی و افزایش شادی و نشاط دانست و تاکید کرد:

مدیریت شهری فقط پل سازی نیست، اما همین پل سازی ها نیز باید همراه با پاسخگویی ب باشد که تا چه اندازه در روان شدن رفت و آمد ها و ترافیک و مسافرت های درون شهری موثر بوده؟ آیا یک مسیر مشخص از ابتدا تا انتها دیده شده و هدف رفع مشکل در کل مسیر بوده یا نه با احداث یک پل گره ترافیکی فقطاز یک نقطه ای به نقطه دیگر منتقل شده است ؟ در حالی که کل آن مسیر کماکان همراه بامشکل ترافیک است.

وی در نقد بعضی رویکرد های مدیریت شهری معتقد است ظرفیت سنجی ها با اجرای برخی پروژه ها از تعادل خارج شده است مثلا در یک بافت ویلایی صدور مجوز و احداث مجموعه های تجاری و ساختمان های بلند مرتبه تعادل ترافیکی آن را مختل می‌کند.

موسوی افزود: محدوده مرکزی شهر نباید با حجم انبوه آموزشگاهها و مطب و مراکز درمانی و اداری متراکم شود نتیجه آن تصمیم را امروز با قفل شدن شهر در بسیاری از ساعات روز شاهدیم.

رییس شعبه حزب ندای ایرانیان در استان فارس با اشاره به اینکه شهر شیراز با مجموعه باغات بالغ بر 1000 هکتاری پیوند خورده که حتی در تعریف باغات این مجموعه را باغات ممنوعه اعلام کردند، مسئولان مدیریت شهری ازجمله شورای شهر را مورد خطاب قرار داده و این پرسش را مطرح می کند که باید پاسخ داده شود چرا ظرف 10 سال گذشته بسیاری از این مجموعه تخریب شد؟ آیا دورنمایی وجود دارد که از تخریب این باغات جلوگیری شود؟

موسوی در تایید آنچه به آن اشاره کرده است گفت: مدیریت جامع شهری در شهر شیراز دچار بیماری است و از برنامه‌ریزی کارآمد و پاسخگویی برخوردار نیست.

شورای هماهنگی اصلاح طلبان به رغم بعضی اختلاف افکنی ها وضعیت مناسبی دارد

رییس شعبه حزب ندای ایرانیان که در زمان انتخابات مجلس ریاست کمیته انتخابات در استان فارس را نیز بر عهده داشت در پاسخ به سوال دیگری به تشریح وضعیت شورای هماهنگی اصلاح طلبان در استان فارس پرداخت و گفت: وضعیت شورای هماهنگی اصلاح طلبان به رغم بعضی اختلاف افکنی ها که اغلب ریشه در تهران دارد وضعیت مناسبی داشته و امید که انسجام بهتری پیدا کنند.

نمایندگان مجلس شبکه های ارتباطی خود با مردم را قوی تر شکل دهند

موسوی در باره عملکرد نمایندگان مجلس در استان نیز به این موضوع اشاره کرد مردم به امید حرکت های سنجیده در قانون گذاری و پیگیری امور حوزه انتخابیه خود در انتخابات حضور گسترده داشته و با اکثریت آرا این نمایندگان را انتخاب کرده اند خاطر نشان کرد: در این مسیر ارتباط موثر با شبکه های ارتباطی با مردم نقشی اساسی دارد.

وی معتقد است هنوز این شبکه های ارتباطی با مردم به دقت شکل نگرفته اما پیش بینی می کنم در ادامه مسیر ارتباط موثر وپاسخگویی شکل بهتری به خود بگیرد.

نمره قبولی به دولتمردان در اما و اگر است

رییس شعبه حزب ندای ایرانیان در استان فارس در بخش دیگری از این گفتگو به ارزیابی عملکرد نمایندگان دولت در استان پرداخت و گفت: ارزیابی عملکرد دولتمردان حق مردم است و این حق باید در دوره های 4 ساله دولت بارها انجام شود تا ایرادات شناسایی و اصلاحیه های لازم صورت پذیرد چرا که این ارزیابی ها و اصلاحیه ها انجام نشود مردم در پایان دوره 4 ساله با عدم اقبال مجدد ارزیابی یک باره و نهایی را انجام می دهند.

موسوی با بیان اینکه برای انجام این ارزیابی های دوره ای باید دید مردم گرایی در مسولین وجود داشته باشد و ارتباط موثر با مجموعه های مشورتی میتواند این مسیر را هموار نمایدپاسخ به این سوال که عملکرد دولتمردان را چگونه ارزیابی می کند را در قالب پرسش هایی مطرح کرد و گفت امروز را چگونه می بینید ؟آیا ارتباط موثر با گروههای مرجع و مشورتی شکل گرفته؟آیا ارزیابی واقعی انجام شد؟

و در نهایت افزود: نمره قبولی در اما و اگر است

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار