به گزارش خبرگزاری برنا، کوثر فرهادی که در نشست هم‌اندیشی جوانان و مسئولان سوالاتی درباره مسئله فرار مغزها مطرح کرده بود در ارزیابی‌های خود از برگزاری نشست از مطالعه کم پرسشگران پیش از حضور در جلسه انتقاد کرد.

این فعال حوزه جوانان گفت: تا زمانی که بودجه این وزارت خانه کم باشد مجبور است بیشتر به برنامه‌های روبنایی بپردازد. طبیعا انتظار اشتباهی است تا با این بودجه کم مشکل ازدواج و مسکن و اشتغال جوانان حل شود.

 وی افزود: البته این همایش‌ها خود یک گام روبه‌جلو است. تا قبل دولت یازدهم خبری از چنین جلساتی نبوده است. برخی می‌گویند که احمدی‌نژاد یک رئیس‌جمهور جوان گرا بوده است اما به نظر من نام جوان‌گرایی نام مناسبی برای آن نیست اینکه شما پست‌های مدیریتی را به عده از جوانان بی‌تجربه اطرافتان بسپارید بیشتر برگزیده گرایی است تا جوان‌گرایی درصورتی‌که اگر سازوکار درستی وجود داشت همه جوانان از یک فیلتر استعدادیابی می‌گذشتند.

فرهادی بابیان اینکه این موج ایجادشده بسیار مثبت است ادامه داد: سؤال من این است در چنین جلساتی فقط باید از مسئولان انتظار داشت؟ نکته بدی که در نشست به چشم من خورد سطح پایین اطلاعات و پس‌ازآن مطالبه گری جوانان بود. چرا باوجوداین حجم زیاد مسئله هنوز جوانان به‌جای انتقادهای دقیق و سؤالات اختصاصی مربوط به استانشان از مسائل کلی بپرسند؟ چرا جوانان قبل سؤال پرسیدن تحقیقی در مورد عملکرد دولت در آن حوزه نکرده بودند؟

وی تصریح کرد: قطعاً افزایش تعداد چنین جلساتی به بهبود وضیعت حاضر کمک خواهد کرد؛ اما برای من عجیب بود بااینکه از یک استان 20 نفر حضور داشتند هیچ‌کدام درباره‌ی مطالبات تحقیق نکرده بودند به‌حق باید گفت که دولت برای مرتفع کردن برخی از مشکلات تلاش‌های خوبی کرده است اما برخی حتی از آن اطلاع نداشتند و بجای مطرح کردن مشکلات قانونی و فرایندی حوزه جوانان همچنان مسائل کلی مانند مسکن و معیشت را مطرح می‌کردند.