ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۸
رییس شعبه استان ایلام در گفتگو با ندای ایرانیان:
شورای هماهنگی اصلاح طلبان در ایلام عملاً هیچگونه فعالیتی ندارد و شورای سیاستگذاری نیز که در استان فعال است فاقد هرگونه چارچوب مشخص فعالیتی است .

کاظم رضا نیا در ارزیابی خود از وضعیت استان ایلام ابتدابه مشکلات شهری و مسائل بومی استان و شهرستان ها پرداخت و با بیان اینکه شهرهای استان با مشکلات عدیده ای مواجه هستند گفت: بسیاری از شهرهای استان کم جمعیت و درواقع روستاشهر هستند که بدون داشتن شاخصه های شهری، به شهر تبدیل شده اند.

رضا نیا با بیان اینکه این شهرها به دلیل نداشتن درآمد پایدار عمدتاً بدهکار هستند افزود:این شهرها در اکثر موارد برای پرداخت مطالبات پیمانکاران و کارکنان شهرداری با مشکلات عمده ای ای مواجه هستند.

رییس شعبه حزب ندای ایرانیان در استان ایلام حاشیه نشینی بالا، خدمات شهری نامناسب، نداشتن طرح جامع ترافیک و ... را از مشکلات عمده شهر ایلام به عنوان مرکز استان دانست و تصریح کرد: روستاهای استان به عدم توجه کافی در ادوار مختلف در حال کاهش جمعیت هستند و ساکنان روستاها به شهرها مراجعه می کنند و مسأله حاشیه نشینی را تقویت می کنند.

رضانیا محرومیت سراسر استان ایلام را دلیل اصلی میزان بالای مهاجرت دانست و تاکید کرد: متأسفانه بیشتر افراد نخبه از استان مهاجرت می کنند که مشکلات زیادی در پی داشته است.

رئیس شعبه حزب ندای ایرانیان در استان ایلام در بخش دیگری از این گفتگوبه تشریح وضعیت شورای هماهنگی اصلاح طلبان در استان گیلانپرداخت وگفت: شورای هماهنگی اصلاح طلبان در ایلام عملاً هیچگونه فعالیتی ندارد و شورای سیاستگذاری نیز که در استان فعال است فاقد هرگونه چارچوب مشخص فعالیتی است .

وی نمایندگان مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی را افراد معتدلی و با بیان اینکه یک نفر ازاین نمایندگان از لیست امید به مجلس راه یافته است در باره ارزیابی عملکرد این نمایندگان گفت:شاید زمان کافی برای قضاوت درباره عملکرد آنان نگذشته باشد و در حال حاضر در حال احصاء مشکلات و کسب مشاوره از افراد صاحبنظر هستند.

رضا نیا در بخش پایانی سخنان خود به تشریح عملکرد نمایندگان دولت در استان ایلام پرداخت و با بیان اینکه استاندار ایلام از افراد بومی استان است به تلاش های او در جهت رفع مشکلات و ارتباط مناسب با مسؤلین ارشد کشوری اشاره کرد و عملکرد این استاندار را قابل قبول دانست.

رئیس شعبه حزب ندای ایرانیان در استان ایلام همچنین درباره عملکرد فرمانداران استان نیز خاطر نشان کرد: تعدادی از فرمانداران عملکرد نسبتاً قابل قبولی داشته اند و تعدادی نیز در حد جایگاه فرماندار نتوانسته اند ظاهر شوند.

وی معتقداست انتظارات فعالین سیاسی طرفدار دولت در باره اداره استان کاملاً برآورده نشد و تعداد مدیران استانی طرفدار دولت و اصلاح طلبان در برابر مدیران برجای مانده از دولت گذشته بسیار اندک است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار