ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲
در پی گازدهی به سانتریفیوژ آی آر هشت؛
معاون وزیر امور خارجه شروع گازدهی به سانتریفیوژ راهبردی «IR8» را خبر مهم و غرورآفرین دانست و نوشت: دو ماشین IR6 و IR8 نماد پیشرفت علم و فناوری بومی، و مظهر غرور و عزت ملی هستند.
سید عباس عراقچی در پی انتشار بیانیه سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص تزریق گاز UF6 به سانتریفیوژهای آی آر هشت، در اینستاگرام شخصی خود نوشت: در این آشفته بازار سیاست، از خبر مهم و غرورآفرین شروع گازدهی به سانتریفیوژ راهبردی «آی آر هشت» غفلت نشود.
وی افزود: این ماشین پیشرفته و قدرتمند با توانی حداقل 24 برابر سانتریفیوژهای موجود «آی آر یک»، نقطه عطفی در تحقیق و توسعه غنی سازی در ایران است. دو ماشین «آی آر شش» و «آی آر هشت»، که اکنون هر دو تحت آزمایش با گاز اورانیوم قرار دارند، آینده صنعت غنی سازی کشور را رقم می زنند.
معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت خارجه تصریح کرد: این دو ماشین نماد پیشرفت علم و فناوری بومی، و مظهر غرور و عزت ملی هستند. دست مریزاد به دانشمندان هسته ای کشورمان.
به گزارش ندای ایرانیان سازمان انرژی اتمی ایران روز گذشته با انتشار بیانیه ای از آغاز مرحله مهمی از روند تحقیق و توسعه سانتریفیوژهای نسل پیشرفته IR-8 با تزریق گاز UF6 خبر داد.
برچسب ها: عراقچی ، سانتریفیوژ ، IR8
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار