ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶
رییس کمیسیون عمران مجلس:
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: محمد باقر قالیباف شهردار تهران و عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برای بررسی حادثه پلاسکو در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس حضور می یابند.
حمدرضا رضایی کوچی در جمع خبرنگاران درمورد زمان حضور شهردار تهران و وزیر کشور در مجلس اظهار داشت: به دلیل برنامه ریزی برای تشییع پیکر شهدای آتش نشان، بنا شد که شهردار تهران و وزیر کشور برای بررسی حادثه پلاسکو روز چهارشنبه هفته جاری در مجلس حضور یابند.
وی افزود: گزارش کمیسیون عمران مجلس در مورد حادثه پلاسکو نیز آماده شده و در روز چهارشنبه در جلسه علنی مجلس قرائت می شود.
به گزارش ندای ایرانیان، آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو صبح پنج شنبه 30 دی ماه گذشته رخ داد و پس از 3.5ساعت تلاش آتش نشانان فداکار برای خاموش کردن این ساختمان به یکباره فروریخت ، دراین حادثه مرگبار چند تن از آتش نشانان شهید شده و تعدادی شهروند جان خود را از دست دادند.
رییس کمیسیون عمران مجلس همچنین اظهار داشت: موضوع استیضاح وزیر راه و شهرسازی با 75امضا و با حضور وزیر راه و شهرسازی در جلسه امروز این کمیسیون بررسی می شود.
وی ادامه داد: پیش از این چندین بار خواهان برگزاری جلسه برای بررسی تقاضای استیضاح بودیم ولی به دلیل درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و بررسی لایحه برنامه ششم توسعه به عقب افتاده است.
وی همچنین گفت: موضوع استیضاح وزیر راه و شهرسازی امروز در این کمیسیون جمع بندی و گزارش به هیات رییسه مجلس ارائه می شود.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین تقاضای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران با حضور قالیباف سه شنبه هفته جاری در کمیسیون عمران مجلس بررسی می شود.
وی از محورهای این جلسه را موضوع املاک نجومی عنوان کرد و یادآور شد: پس از بررسی این موضوع رای گیری از اعضا انجام می شود، کمیسیون عمران نتیجه را به هیات رییسه مجلس ارائه می کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار