ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱
بهروز نیادی؛
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر این‌که «باید به حوادثی همچون آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو و یا سیل سیستان و بلوچستان به دید ملی نگریست» گفت که با همین نگاه باید تمامی وعده‌های داده شده همچون پرداخت دیه به قربانیان حادثه عملیاتی شود.

بهروز بنیادی با تاکید بر لزوم پرداختن عمیق به حوادثی همچون آتش‌سوزی پلاسکو، سیل سیستان و بلوچستان و وضعیت آب و هوای اهواز و شهرهای جنوبی کشور و واکاوی آن برای پیدا کردن راه‌حلی گفت: باید به این حوادث، به صورت ملی و نه منطقه‌ای نگاه شود تا با واکاوی دلایل بروز آن از تکرار چنین حوادثی جلوگیری کرد که پرداختن به مساله‌ای بعد از بروز آن نشانه‌ای از توسعه نیافتگی است.

وی با بیان این‌که «گاهی بروکراسی اداری جان انسان‌ها را در حوادث این چنینی به خطر می‌اندازد» گفت: باید در واکاوی این مسائل پیچ و خم‌های اداری دست و پاگیر را کم کنیم تا اگر اتفاقی افتاد بتوان به بهترین شکل آن را مدیریت کرد.

این عضو فراکسیون امید با تاکید بر پرهیز از بهره برداری‌های سیاسی در زمان وقوع چنین حوادثی و داشتن نگاه تخصصی بدون سیاسی کاری،‌ افزود: از آن جا که در این حوادث جان و سلامت انسان‌ها مطرح است پرداختن به مسائل سیاسی بی انصافی بیش نیست.

بنیادی همچنین با بیان این‌که «باید به وعده‌های داده شده به بازماندگان و خانواده‌های قربانیان عمل کرد» گفت: با توجه به اینکه دستورات ستاد بحران و رئیس‌جمهور برای آرامش خاطر نسبی کسانی است که آسیب دیده و یا متحمل خسارت شده‌اند،‌ باید در اسرع وقت و بدون نگاه تبعیض آمیز اجرایی شود بدان معنا که مثلا نباید تفاوتی بین پرداخت خسارت بین کشاورزی که محصولاتش دچار سرمازدگی شده با کشاورزی که محصولاتش را در سیل از دست داده، وجود داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار