ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۴۲۸
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۹
معاون امور مجلس رئیس جمهوری:
معاون امور مجلس رئیس جمهوری پس از رای اعتماد مجدد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: رای اکثریت نمایندگان مردم به ادامه وزارت آخوندی نشانگر نگاه کارشناسی و مدبرانه نمایندگان مجلس است.
به گزارش ندای ایرانیان، «حسینعلی امیری»  با بیان این مطلب افزود:«من به نوبه خودم از نمایندگان مجلس به ویژه موافقان و مخالفان استیضاح وزیر راه و شهرسازی کمال تشکر را دارم که بحث های مهم و خوبی را در جریان استیضاح مطرح کردند و باعث شدند افکار عمومی در جریان عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه های مختلف و همچنین کمبودها و مشکلات این وزارتخانه مهم و زیربنایی قرار بگیرند.»
معاون امور مجلس رئیس جمهوری گفت: «تذکر، سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص حق نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و قطعا استفاده مناسب از این حقوق و دخالت ندادن مسائل سیاسی و جناحی در امور نظارتی باعث بهبود امور و رفع مسائل و مشکلات احتمالی می شود.»
امیری بیان کرد: «این حقوق نظارتی طبیعتا برای حل مشکلات مردم است و اکثر نمایندگان محترم نیز از این حق قانونی خود بصورت کارشناسی و غیرسیاسی و غیرجناحی استفاده می کنند. به نظر من اگر از حق مهمی مثل استیضاح برای پیشبرد اهداف سیاسی و جناحی استفاده شود، به مرور کارایی خود را از دست می دهد و دیگر نمی تواند برای حل مشکلات مردم و اصلاح واقعی امور موثر باشد.»
معاون رئیس جمهوری اظهارداشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی و به ویژه اعضای کمیسیون عمران طی ماه های گذشته و پس از حادثه تلخ تصادم دو قطار در سمنان که بحث استیضاح وزیر راه و شهرسازی مطرح شد، بصورت منطقی و کارشناسی موضوع را پیگیری کردند و گزارش خود را نیز منتشر نمودند که در آن تاکید شده بود، خطای انسانی در محل باعث بروز این فاجعه شده است.
وی افزود: در هفته های گذشته متاسفانه مطالب نادرست زیادی درباره عملکرد وزارت راه و شهرسازی و همچنین در مورد شخص دکتر آخوندی و بستگان وی در فضای مجازی و برخی رسانه ها منتشر شده بود که برخی از آنها در جلسه امروز مجلس هم مطرح شد ولی خوشبختانه توضیحات وزیر در مورد عملکرد بخش های مختلف وزارتخانه راه و شهرسازی، اکثریت نمایندگان را قانع کرد.
امیری گفت: این جلسه در واقع فرصتی فراهم کرد تا به برخی مطالب نادرست مطرح شده در محضر نمایندگان ملت و افکار عمومی پاسخ داده شود و بسیاری از شبهات برطرف گردد.
معاون امور مجلس رئیس جمهور بار دیگر از همه نمایندگان مجلس به ویژه رئیس و اعضای هیات رئیسه مجلس برای مدیریت مناسب جلسه استیضاح و اعضای فراکسیون های مختلف به خاطر طرح بحث های گوناگون در موافقت و مخالفت با استیضاح قدردانی کرد.
وی از آقای آخوندی به عنوان یکی از وزیران با تجربه و فعال یاد کرد که بخش های وسیع و حساسی را مدیریت می کند و برای وی در ادامه این مسئولیت سنگین آرزوی موفقیت کرد.

*تعامل و همدلی دولت و مجلس برای بهبود امور کشور ضروری است 
امیری همچنین رای اعتماد مجدد مجلس به آخوندی را در آستانه سال نو خبر خوبی برای مردم توصیف کرد و گفت: طی هفته های پیش رو میلیون ها نفر از هموطنان ما با استفاده از امکانات جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی مسافرت خواهند کرد که ثبات مدیریت در وزارت راه و شهرسازی قطعا می تواند به تسهیل سفرهای نوروزی کمک کند و موجبات آرامش خاطر مردم را فراهم آورد.
معاون رئیس جمهوری تعامل و همدلی میان دولت و مجلس را برای بهبود امور کشور ضروری خواند و افزود: اگر تعامل و اعتماد میان دولت و مجلس شورای اسلامی وجود داشته باشد، بسیاری از مشکلات کشور به آسانی قابل حل است.
در جلسه علنی روز یکشنبه، نمایندگان مجلس پس از بررسی استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با 176 رای در مخالفت با استیضاح ،74 رای در موافقت با استیضاح و 5 رای ممتنع مجددا به وزیر راه و شهرسازی رای اعتماد دادند. 255 نفر از نمایندگان در رای گیری که عصر یکشنبه برگزار شد، شرکت داشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار