ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۲:۱۰
دبیرکل حزب ندای ایرانیان با اشاره به آرایش سیاسی موجود در کشور، فضای انتخابات آینده را دوقطبی اصلاح طلبان - اصولگرایان دانست و گفت: خود اصولگرایان به سه جریان اصلی تقسیم می شوند.
به گزارش ندای ایرانیان ، مجید فراهانی عصر امروز- یکشنبه- در نشست خبری درباره انتخابات ریاست جمهوری 96 ، با بیان این مطلب افزود: یک قسمت از جریان اصولگرایان در انتخابات جبهه نیروهای مردمی، بخش دیگر جبهه پایداری و قسمت دیگر هم نیروهای نزدیک به احمدی نژاد هستند.
فراهانی گفت: در مجموعه نیروهای مقابل اصولگرایان هم، حسن روحانی نامزد آنهاست و طبیعی است آقای روحانی که نامزد مجموعه اصلاح طلبان در دوره قبل بوده همچنان کاندیدای اصلاح طلبان در دور جدید باقی بماند، اما آنچه که ما معتقدیم این است که آقای روحانی با یک تیم در عرصه انتخابات ثبت نام کند.
وی توضیح داد که در زمان ثبت نام فقط آقای روحانی نباشد و چند نفر در کنار آقای روحانی به مثابه یک تیم منسجم در انتخابات شرکت کنند.
دبیرکل حزب ندای ایرانیان بیان کرد: مساله اول این است که در عرصه مناظرات انتخاباتی کاملا قابل پیش بینی است که آقای روحانی یک طرف باشد و در طرف دیگر، مجموعه نیروهای منتقد وی که تعداد آنها هم کم نیست همگی بر اشکالات و مسائل اقتصادی بخواهندعملکرد دولت روحانی را زیر سوال ببرند.
فراهانی اضافه کرد: ما باید حتما کسانی را در عرصه انتخابات داشته باشیم که حامل پیام جریان اصلاح طلبی و مبلغ دیدگاه های جریان اصلاح طلبی باشند و اگر صرفا فقط آقای روحانی ثبت نام کند عملا ما از این موضوع به نوعی غفلت کرده ایم.
وی با بیان اینکه ما باید احتمال دهیم که آقای روحانی به هر دلیلی به خوان آخر نرسد، گفت: به هر حال یک نیروی سیاسی نمی تواند ولو یک در هزار، هیچگونه پیش بینی برای دقیقه 90 نداشته باشد؛ بنابراین، حضور افرادی در کنار آقای روحانی به عنوان تیم اصلاح طلب در عرصه انتخابات بسیار مهم است که باید انجام شود.
فراهانی با بیان اینکه عده ای معتقدند نامزد جریان اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری به صورت متحد و یکپارچه آقای روحانی می باشد، اظهار داشت: ما به عنوان حزب ندای ایرانیان معتقدیم در کنار آقای روحانی باید تیمی از نیروهای اصلاح طلب ثبت نام کنند.
وی در ادامه به کابینه دولت روحانی انتقاد کرد و گفت: دولت آقای روحانی لازم است در دور آینده تغییراتی در کابینه خود بدهد چرا که مهمترین مساله این است که علیرغم تاکیدات متعدد، همچنان کابینه آقای روحانی یک کابینه پیراست؛ بنابراین لازم است یک نوسازی جدی در عرصه اجرایی در دولت آینده انجام شود.
دبیرکل حزب ندای ایرانیان با بیان این که آنچه برای حزب ندای ایرانیان مهم است اداره امور کشور بر مدار توسعه یافتگی است گفت: کشور باید در عرصه سیاست خارجی همواره به دور از هیجانات زودگذر و بر اساس تعامل، مدارا و ارتباط خوب با همسایگان و کشورهای دنیا و بسترسازی برای رونق کسب و کار در راستای ایجاد توسعه پایدار برنامه ریزی و فعالیت کند. 
فراهانی با اشاره به روی کار آمدن ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت: ترامپ همه کشورهای دنیا را به نوعی با تعجب و وحشت روبه رو کرده است و اگر حواسمان جمع نباشد و از شرایط موجود به نحو احسن استفاده نکنیم، منافع و امنیت ملی ما به خطر خواهد افتاد.
وی افزود : کشور نیازمند سیاست تنش زدایی و ارتباط خوب با همسایگان و تعامل با کشورهای دنیا است تا بتوانیم آسیب های چنین انتخابی در آمریکا را به حداقل برسانیم.
فراهانی با بیان این که هزینه روی کار آمدن ترامپ را باید مردم آمریکا پرداخت کنند نه مردم ایران، ادامه داد: آنچه مهم است این که دولتی که روی کار می آید طوری عمل کند که تعامل خوبی با کشورهای دنیا داشته باشد.
دبیرکل حزب ندای ایرانیان درباره مسائل اقتصادی کشور نیز خاطرنشان کرد: این مهم است که دولت بتواند از فرصت هایی که برجام در اختیار گذاشته، در ایجاد روابط خوب با سایر کشورها و برای شکوفایی اقتصاد کشور بهره ببرد.
وی در ادامه با اشاره به جلسه شورای سیاست‌گذاری و اعلام نامزدی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست‌جمهوری در جلسه امشب، گفت: این جلسه با حضور محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهوری تشکیل می‌شود تا به ابهامات دولت پاسخ دهد. همچنین در این جلسه در خصوص نامزد اصلاح طلبان رأی‌گیری می‌شود.
دبیرکل حزب ندای ایرانیان افزود: جمعی معتقدند آقای روحانی تنها گزینه ما باشد و برخی دیگر به این عقیده دارند که در کنار روحانی افراد دیگر نیز ثبت‌نام کنند.
فراهانی در پایان نیز درباره زمان برگزاری کنگره حزب ندای ایرانیان گفت: احتمالا اواخر اسفند یا اوایل اردیبهشت‌ماه کنگره حزب برگزار می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: