ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۳:۲۰
علی بابازاده لهی - مسئول کمیته فرهنگی و اجتماعی شعبه مازندران حزب ندای ایرانیان
بیگانگان توطئه یک قرنی برای ایران دارند، دولت و حکومت قاجار بخاطر ضعف و فساد شدید دربار شرایط را برای چپاول ایران چه منابع و چه اراضی ایران ایجاد نمود و تسلط روس ها بر مناطق ایران افزایش یافت، یک از اهداف روسیه تزاری دست رسی به آب های گرم خلیج فارس بوده است. این مورد اگر اتفاق می افتاد منافع انگلستان در عربستان، هندوستان و جنوب ایران در خطر می افتاد، از این رو انگلستان جهت حفظ منافع خود مجبور بود از دولت مرکزی ایران حمایت کند و به آن قدرت ببخشید که با کودتای اسفند 1299 زمینه مهیا شد.
در دوران جنگ جهانی دوم با قدرت گرفتن آلمان و جنگ علیه شوروی سابق حاکمیت وقت ایران اعتماد به شوروی و انگلستان از دست داده بود و در این بین دورادور از آلمان نازی حمایت می کرد و این اندیشه را در سر می پروراند که با شکست روسیه از سوی آلمان، سرزمین های شمالی ایران که در دوران قاجار به زور استبداد روسیه از ایران جدا شده بود را باز پسگیری کند.

در این بین انگلستان دست حکومت ایران را خواند و جهت کمک به شوروی با همکاری متفقین ایران را به اشغال خود در آوردند.

ذکاالملک در این میان به عنوان ناجی حکومت پهلوی برخواست و با اعلام آتش بست و استعفا رضا شاه راه را برای ابقا سلطنت پهلوی ایجاد نمود و مانع آن شد تا ایران مثل عثمانی به بیش از ده کشور تجزیه شود.

پس از شهریور 1320 و فروپاشی استبداد رضاخانی، آزادی خواهان شروع به پیگیری اهداف خود نمودند و جریانات ملی شدن صنعت نفت را برپا داشتند. 
بیگانگان و عناصر خودفروخته داخلی بازهم در برابر این جریان توطئه کردند و موجب سقوط دولت دکتر مصدق به وسیله کودتای ننگین 28 مرداد سال 32 شدند.

پهلوی پسر سودای قدرت طلبی داشت و ارتش خود را مسلح تر نمود و با در دست گرفتند اختیار نفت از سوی اوپک سعی در مهار این سرمایه و تقابل گری با کشورهای منطقه شد.
اما او هم از همسایگان جنوبی و غربی عربی خود اعتماد نداشت و بیشترین پایگاه ها و پادگان های نظامی زمان خود را در این منطقه ایجاد نمود و در دهه پنجاه نیز سعی به در اختیار گرفتن فناوری هسته ای از فرانسه!!! داشت.

معادله تغیبر کرد و ملت برای دستیابی به نظر آحاد ملی و نقش حداکثری ملت در حکومت، نظام استبدادی خود رأی شاهنشاهی را به جمهوری اسلامی تغییر دادند.
ایران جمهوری یافته دارای غنیمت قدرت فزاینده تسلیحاتی و اقتصادی زمان خود در خاورمیانه بود. صدام به عنوان اولین مزدور منطقه به خود جرات حمله به ایران را داد و هشت سال با کمک متحدان منطقه ای خود بر ایران تاخت تا از قدرت فزاینده نظامی ایران بکاهد و تحریم های پی یاپی غرب بر ایران چرخ اقتصادی ایجاد شده قبلی را هم کند نمودند.

 این بخش کوچکی از تاریخ ایران است که آیندگان بهتر در مورد آن قضاوت خواهند کرد.

اصل ملیت و شایسته سالاری به ما امکان را می دهد که ایرانیان جدا از قومیت، نژاد و مذهب خود اما تخصص و تعهد به خاک ایران را داشته باشد می تواند به ایران خدمت کنند.
این مورد باعث مشارکت حداکثری و حس رقابت در تمام اقوام ایران برای پیشرفت و شکوفایی ایجاد خواهد شد و فرصت آن هم خواهد شد که اقلیت شایسته فرصت مدیریت کلان کشور را هم دست یابند و دیگر ما شاهد آن نخواهیم شد که اقلیت به پستو روند و یا امکان خدمت را دست نیابند و فرار مغزها پیش آید و  مجبور به ترک میهن و خدمت به بیگانگان شوند.
در جهان دانشمندان زیادی می باشند که ایرانی هستند اما فرصت خدمت به کشور خود را دست نیافتند.
 اصل ملیت و همه از آن ایران بودن بهترین راه مشارکت عالی برای همه ایرانیان است. بیگانگان از وحدت ملی ایران و قدرت بخشی ایران وحشت دارند و نگذاریم دیگر بیگانگان بفکر توطئه در میهن مان باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار