ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۵۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۹
رضا اکرامی رئیس حوزه شهرستان مرند
جمله معروف امام خمینی (ره) که سالها در کتب دبستانی شوق درس خواندن و پیشرفت را در کودکان دو چندان میکرد امروز به فراموشی سپرده شده است؛ امید خمینی کبیــر به دبستانی هایی که امروز بین 30 تا 40 سال دارنـد، بــود.

 حدود 38 سال از پـیروزی انقلاب اسلامی ایـران میگذرد و در این سالهای پس از انقلاب همواره راس تمام امور در دست انقلابیون آن زمان ها و معتمدینشان بوده است.

جمله معروف امام خمینی (ره) که سالها در کتب دبستانی شوق درس خواندن و پیشرفت را در کودکان دو چندان میکرد امروز به فراموشی سپرده شده است؛ امید خمینی کبیــر به دبستانی هایی که امروز بین  30 تا 40 سال دارنـد، بــود.

شاید رئیس محترم دولت  تدبیـر و امیـد به خاطر شرایط بحرانی به جا مانده از 8 سال تاریک و سیاه، همچون خزانه خالی، اقتصاد فلج، صنعت ورشکسته، انزوای همه جانبه  و غیره  یکی از پیـرترین کابینه ها را تشکیل داد، شاید  به خاطر سوابق درخشان و تجربه بالای وزرای محترم بود، شاید اعتمادی که فیمابین بود خیال دکتر روحانی را بابت بسیاری مسائل و مشکلات راحـت میکرد؛ اما سوال اینجاست؛ واقعا در بین هزاران نخبه  جوان، کسی لایق وزارت و پست های کلیدی نیست؟

آیا زمان آن نرسیده که به فرزندان میهن اسلامی اعتماد کنیم؟ زمان آن نرسیده که از پتانسیل های جوان و پرانرژی و پویا در جهت رشد و توسعه و پیشرفت کشور استفاده کنیم؟

جوانان سرمایه های این مرز و بوم هستند و چه خوب است این سرمایه عظیم  و با ارزش مورد استفاده قرار بگیرند، چرا که خواب سرمایه جز ضرر هیچ سودی نخواهد داشت .

به جوانان اعتماد کنیم، اینها همان جوانانی هستند که 8 سال  جان برکف از میهن دفاع کردند، همان جوانانی هستند که امروز مدافع حرم هستند. جوانان را باور کنیم.

جوانان و میانسالان جمعیتی نزدیک به 30 میلیون از کل جمعیت 80 میلیونی را تشکیل میدهنـد و قطعا و حتما بسیارند مـردان و زنان جوانی که لیاقت وزارت و مدیریت و ریاست را دارنــد.

بیایید تـوجه به جوانان را از قالب شعار خارج کرده و به مـرحله ی عملیاتی برسانیم.

جوانان در کنار بزرگان  میتوانند با گرفتن مشاوره و استفاده از تجارب آنها آینده ای روشن برای میهن اسلامی مان رقم بزننـد، شاید فردا نه بزرگی در قید حیات باشد و نه جوان در کشور؛ نگذاریم دیرتـــر بشود.

مثل پدر خانواده ای که اجازه نمیدهد پسرش حتی برای خانه نان از نانوایی بگیـرد ، میترسد سر پسرش کلاه بگذارنـد، اعتماد نمیکند، نگران هزینـه ی اشتباهات فرزندش است، هزینه ای که در واقع برای آموزشش پرداخت میکند.

فرزنـدان جامعه نیاز به اعتماد و آموزش مدیریت دارند، آموزش صحیح همراه با امکان بهره برداری از این سرمایه های کشور.

امروز معضل دیگری در کنار فرار مغزها گریبان کشور را گرفته، فرار جوانان. جوان از این بی اعتمادی و نبـود امیــد به آینــده رنج میبـرد؛ کمی آن طرف تر، در کشوری که هر روز شاهد     بمب گزاری و ترور و ناامنی هستیم ، بسیارنــــد جوانان هموطن که به امیـــد زندگی بهتر ، آواره ی راهروهای ادارات هستنـد برای گرفتن اقامت های موقت و دائم.

کسانی که این ناامنـی را با امیــد به آینــده فراموش کرده اند.

بزرگتـــرین و باارزش ترین سرمایه های کشور در حال از دست رفتن است و جوان ایرانی امیـد به آینـده و زندگی بهتر را در کوچه پس کوچه های استانبول جستجو میکنـد.  ترک وطن آسان نیست و سختی زندگی در یک کشور ناامن و غریب؛ اما در کشور ما بر این جوانان چه گذشته که تمام  آن سختی و خطـر را به جان خریده است؟

جوانان را باور کنید ، به جوانان بها دهیـد ، به جوانان اعتماد کنیــد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار