ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
یک عضو فراکسیون امید با انتقاد از ایجاد فضای تخریبی درانتخابات گفت: جای تاسف دارد که افرادی کوچک ذهن با سابقه سیاه مسئولیت با زیر سوال بردن شان رهبری و مقام ایشان برای خود در پی کسب رای هستند.
بهروز بنیادی در نطق میان دستور در جلسه علنی یکشنبه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، گفت: البته مطمئنم مردم فارغ از صحبت های هیجانی برخی کاندیداها می دانند در فضای ملتهب این روز جهان سکان کشور را به چه کسی بسپارند.

وی افزود: متاسفانه با روند شروع شده، بخشی از کاندیداها با تخریب دیگری سعی در اقناع افکار عمومی برای برحق نشان دادن خود دارند.

وی افزود: جای تاسف دارد که افرادی کوچک ذهن با سابقه سیاه مسئولیت با زیر سوال بردن شان رهبری و مقام ایشان برای خود در پی کسب رای هستند. تاسف بار تر اینکه کسی به فریاد آقا هم نمی رسد و از ایشان هم دفاعی نکرد. البته اخیراً دادستانی مطرح کرد که هنوز دمل به خوبی نرسیده تا عفونتش را با نیشتری تخلیه کنند. آقای منتظری همه منتظریم.

این عضو فراکسیون امید اضافه کرد: حرفهای بعضی حقانیت عزیزان مظلوم در گذشته را تایید می‌کند و هشدارهای مستدل آنها تنها با گذشت هشت سال چون ماه در شب کویر نورافشانی می کند. البته مطمئنم مردم فارغ از صحبت های هیجانی برخی کاندیداها می دانند در فضای ملتهب این روز جهان سکان کشور را به چه کسی بسپارند.

بنیادی همچنین در بخش دیگری از نطق خود گفت: امروز در شرایطی به برهه بلوغ کامل انقلاب نزدیک می شویم که هنوز رضایت کامل از عملکرد خود و مسئولان نداریم به طوری که همه معترف به سوء مدیریت در این سال ها هستند لذا در مقطع کنونی باید همه با هم چند تصمیم سرنوشت ساز بگیریم تا از این آشفته بازار خارج شویم.

وی حفظ وحدت به خاطر منافع ملی بر مبنای مشارکت فعال و تأثیرگذار همه گروه ها و صاحبان تفکر در چارچوب قانون اساسی را ضروری دانست و گفت: با توجه به گذشت نزدیک به 30 سال از بازنگری از قانون اساسی لازم است حقوقدانان مجلس، مرکز پژوهش ها و اساتید دانشگاه با آسیب شناسی آن و ارائه گزارشی علمی به مقام معظم رهبری، زمینه این کار بزرگ را فراهم کنند.

بنیادی همچنین با تاکید بر اینکه نقش آفرینی مثبت در تعامل جهانی و استفاده از منابع مالی و تکنولوژی دیگر کشورها باید به عنوان سرلوحه سیاست خارجی قرار گیرد، گفت: در حالی که شعار سیاست خارجی ما نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی بود، امروز بخش اول آن به قیمت حمایت روسیه از ما حذف شده است، روسیه ای که هیچ اشتراک ایدئولوژیکی با ما ندارد و منافع زیادی از ما به دست آورده و اخیرا رفتار مستکبرانه اش در عقد قراردادهای نفتی و فروش هواپیماهای فرسوده نیز به گوش می‌رسد.

این نماینده اصلاح طلب مجلس علت این مسئله را نبود رقیب برای سوریه در سیاست خارجی مان دانست و گفت: روسیه مایل به قدرت گرفتن ایران نیست به طوری که با رسیدن به قراردادهای نفتی با اتحادیه اروپا،به دو هدف خود یعنی کاهش قدرت ایران و گرفتن بازارهای جهانی گاز از دست ما است، خواهد رسید.

بنیادی افزود: در این بین با توجه به اینکه رابطه مسکو با ایران وابسته به رابطه روسیه با آمریکا است باید هر چه سریعتر فضای روابط خود را در جهان امروزی در توازن نگه داریم، کاری که روسیه به خوبی و زیرکی انجام می دهد. بر این اساس باید اتحادیه اروپا نیز همزمان در سیاست خارجی ما جایگاه مناسبی پیدا کند.

وی در عین حال گفت: البته توطئه تمام مستکبران این است که با ایجاد شرایط ناامنی و ورود کشورهای ثروتمندی مانند ایران و عربستان به درگیری ها، سرمایه افراد متمکن کشور ما را به سوی خود جلب کنند. کاری که تاکنون هم موفق شده اند به طوریکه  امروز بیش از 4 هزارمیلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور گواه این مدعا است و سنگ اندازی در تکمیل خط لوله های گازی صلح و پارس از این دست هستند.

بنیادی ادامه داد: سوال دیگری که در افکار عمومی مطرح است چرا در بین 200 کشور جهان تنها میان 10 کشور سرکشی و طغیان های متفاوت وجود دارد؟ لازم است کشور ما با عمل به بهترین شیوه و وظیفه تاریخی و اسلامی خود ،از قتل و کشتار کودکان و مادران بی گناه پیشگیری کند چراکه بر اساس اصول قانون اساسی، حق دخالت نظامی در سایر کشورها را نداریم اما باید تمام توان خود را در برقراری صلح در تمام نقاط جهان به کار بگیریم تا در تاریخ از ما به نیکی یاد کنند.

به گفته وی، امروز سوریه تبدیل به باتلاقی برای همه کشورهای درگیر شده و باید هرچه سریع تر با تصمیمی سخت بر مبنای منافع ملی خودمان در این قضیه نجات دهیم.

  نماینده کاشمر همچنین با بیان اینکه پیشنهاداتی توسط گروه های مختلف اصناف و صنایع درباره شعار سال مطرح است گفت: باید کارشناسان اقتصادی مجلس و کشور این پیشنهادات را در نظر گیرند.  طبیعتا در این مسیر وزاری اقتصاد و کار نقش بسیار مهمی را در این مسیر به عهده دارند. از جمله این پیشنهادات ثابت کردن قیمت خدماتی همچون آب، برق و گاز به مدت پنج سال است، همان اتفاقی که برای بنزین رخ داده است.

به گفته وی کاهش بهره بانکی به زیر 10 درصد، تعیین مالیات  توسط اتحادیه اصناف مختلف، حضور فعال در بازارهای جهانی با پیوستن به WTO، بخشودگی جرایم مالیاتی صنایع بزرگ، تبدیل یارانه نقدی به غیرنقدی را از دیگر پیشنهادات برای پیاده‌سازی شعار سال است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار