ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۶۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
درخواست لاریجانی از وزیر کشور:
رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به تذکر و اخطار نماینده اصولگرای بهار و کبودرآهنگ، از وزیر کشور خواست تا پرونده‌های نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا را برای احراز صلاحیت در اختیار هیأت‌های نظارت استان قرار دهد.
به گزارش ندای ایرانیان، محمدعلی پورمختار در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی اسلامی که به ادامه بررسی گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره لایحه هوای پاک گفت: بر اساس اصل ۱۰۰ قانون اساسی و ماده ۲۴ آیین‌نامه داخلی تذکر خود را مطرح می‌کنم، هیات‌های اجرایی و فرمانداری‌ها پرونده‌های نامزدهای شوراها را در اختیار هیات‌های نظارت قرار نمی‌دهند و فقط در این رابطه لیست ارائه می‌دهند که امکان ارزیابی و احراز صلاحیت در این رابطه وجود ندارد.

نماینده اصولگرای بهار و کبودرآهنگ ادامه داد: دو روز زمان در این رابطه تلف شده و به این شکل کار سخت شده است. حمایت از توسعه فضای سبز خوب است اما باید این موضوع تمامی شهرهای کشور را در لایحه شامل شود.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر پورمختار گفت: هیات‌های اجرایی باید پرونده‌های نامزدهای انتخابات شوراها را در اختیار هیات نظارت قرار دهند و در این رابطه نباید تخلف انجام دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابر این از وزیر کشور می‌خواهم حتماً دستور دهند که هیات‌های اجرایی پرونده‌ها را به هیات‌های نظارت ارائه دهند تا به این موضوع رسیدگی شود. به دلیل اینکه با ارائه لیست نمی‌شود اظهارنظر صورت گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار