ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
با رای نمایندگان؛
مجلس با طرح دوفوریتی اصلاح ماده ۴۵ آیین‌نامه داخلی که به‌منظور ارتقای نقش کمیسیون‌های تخصصی در بررسی و رسیدگی به مواد تخصصی مربوط به برنامه‌های توسعه‌ای و بودجه‌های سالانه بود، مخالفت کرد.
به گزارش ندای ایرانیان، نمایندگان در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با دو فوریت و یک فوریت طرح اصلاح ماده ۴۵ آیین‌نامه درخصوص ارتقای جایگاه کمیسیون‌های تخصصی مخالفت کردند.

این درحالی بود که ۱۹۰ نفر از نمایندگان مجلس از جمله روسای ۱۴ کمیسیون تخصصی در میان امضاکنندگان این طرح حضور داشتند.

بر این اساس مجلس با رای نمایندگان با طرحی که با قید دوفوریتی، در راستای اصلاح ماده ۴۵ آیین‌نامه داخلی مجلس تهیه شده بود، مخالفت کردو این درحالی بود که این طرح با هدف ارتقا و افزایش نقش کمیسیون‌های تخصصی در بررسی بودجه‌ها و برنامه‌‌های پنج‌ساله بجای کمیسیون تلفیق برنامه یا کمیسیون تلفیق بودجه تهیه شده بود اما پس از اظهارات نمایندگان موافق و مخالف با دو فوریت و یک فوریت، با این درخواست مخالفت کردند.

به گزارش ندای ایرانیان، از ۲۲۰ نماینده حاضر در جلسه، نمایندگان با ۹۴ رای موافق، ۱۰۵ رای مخالف و ۲ رای ممتنع با رسیدگی دو فوریتی به این طرح مخالفت کردند. سپس یک فوریت این طرح به رأی گذاشته شد که از ۲۱۹ نماینده حاضر در جلسه ۱۰۶ رای موافق و ۸۹ رای مخالف داده شد. بدین ترتیب مجلس با رسیدگی فوریتی به طرح اصلاح ماده ۴۵ آیین‌نامه داخلی مجلس رای مخالف داد و بر این اساس مقرر شد این طرح نیز به صورت عادی در نوبت قرار گرفتن در دستور صحن بماند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار