ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۹
در یادداشت دبیرکل حزب ندای ایرانیان عنوان شد؛
هرچند که طبیعتا مقصر مستقیم وجود این مشکلات دولت ورییس جمهور فعلى یا معاون اول که کاندیدا هستند معرفی نمی شوند اما این هم آوایی رسانه ملی که همسو با منتقدین دولت تفاوتی بین نقد با تخریب نمی گذارد و با سیاه نمایی فزاینده تیشه به ریشه کل حاکمیت می زنند جای شگفتی دارد
در روزهای اخیر شاهد این هستیم که اوضاع کشور بی محابا از سوی برخی کاندیداها و هوادارانشان آشفته ، بحرانی ، سیاه، بی آینده و مردم ایران فقیر ، درمانده و فلاکت زده معرفی می شوند.

نگارنده این یادداشت کاری ندارد که این تصویر از کشور آیا منطبق بر واقع هست یا نه و سهم دولت چهار ساله گذشته در وضعیت فعلی کشور چه میزان است آنچه برای این بنده سراپا تقصیر مهم است اثر و تبعات چنین تصویر سازی های  مکرر این روزها در اذهان باورمندان به این تبلیغ است به گونه ایکه شاهدیم حتی صدا وسیما به عنوان فراگیرترین رسانه قانونی کشور  به این موج پیوسته و بی وقفه به گسترش روحیه یاس و نا امیدی  از وضعیت فعلی کشور مشغول است.

 برنامه هاى جهت دارصدا و سیما در تخریب دولت مستقر و سیاه نمایی عملکرد آن که در تهیه گزارشها وگفتگو با مردم مشهود است در راستای همین استراتژی به یاس آفرینی و بدبینی مردم به دولت و عملکرد آن نظام دامن می زند وجه اشتراک نوع این برنامه ها که در بخشهاى پر بیننده اى مثل ٢٠.٣٠ هم پخش میشود نقد عملکرد دولت است که تا تخریب وسیاه نمایى هم جلو میرود و توجهی به آن ندارد که با این روشها تا چه حد به اعتماد ملی مردم به کل حاکمیت ضربه کاری می زند.

پر بدیهى است وقتى گزارشگر تلویزیونی میکروفن به دست در خیابان بامردم در باره مشگلات فعلی شان و انتظاراتشان از دولت صحبت می کند مطالب مختلفى از جمله مشکلات همیشگی مردم در حوزه هاى مختلف مثل بیکارى. بدهى به بانکها  ، گرانى ویا طرح مشکلات منطقه وکسب و کارشان مطرح می‌شود.

جملاتى ازاین قبیل که "کار نداریم "،"دستفروشم"،"زیر بار مشکلات اقصادى کمرمان خم شده"،" کسى به فکر جوونا نیست"،"مگه با این حقوق کم میشه زندکى کرد"،" از هواى اهواز وریزگردها وغبار چه خبر؟"،"براى چى درس بخونیم؟" وامثال این مطالب به کرات در تلویزیون دیده می شود به نحوی که با روشن کردن صدا و سیمای وطنی گاهی شک می کنی که نکند اشتباها تصویر شبکه های اپوزسیون را از ماهواره همسایه بر روی گیرنده های خود گرفته ای؟!

هرچند که طبیعتا مقصر مستقیم وجود این مشکلات دولت ورییس جمهور فعلى یا معاون اول که کاندیدا هستند معرفی نمی شوند اما این هم آوایی رسانه ملی که همسو با منتقدین دولت تفاوتی بین نقد با تخریب نمی گذارد و با سیاه نمایی فزاینده تیشه به ریشه کل حاکمیت می زنند جای شگفتی دارد!

 از دست رفتن اعتماد ملی و سرمایه اجتماعی از دست رفته در پس این تخریبهای اپوزوسیون وار مساله ای نیست که با رفتن این دولت و استقرار دولتی دیگر قابل جبران باشد.

دكترمجیدفراهانی-دبیرکل حزب ندای ایرانیان
نام:
ایمیل:
* نظر: