ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۶۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۵
دبیر کل حزب ندای ایرانیان:
دبیرکل حزب ندای ایرانیان در ادامه بیان داشت: برای اینکه سازماندهی صورت گیرد باید چارت سازمانی گسترده ای داشته باشیم؛ یعنی برای هر فردی مسئولیتی تعریف کنیم.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیل ندای ایرانیان؛ مراسم افتتاح ستاد انتخابات حوزه شرق تهران حزب ندای ایرانیان با حضور مجید فراهانی دبیرکل حزب ندای ایرانیان، نوید مقدم رئیس ستاد انتخابات تهران، محمد امین شعبانیان، عابص مقصودلو رئیس ستاد انتخابات حوزه شرق تهران، مهدی صفرلی مسئول کمیته تدوین و برنامه ریزی ستاد شرق و جمعی از اعضا در محل ستاد انتخابات در خیابان دماوند تهران برگزار شد.

مجید فراهانی دبیرکل حزب ندای ایرانیان در مراسم افتتاح ستاد انتخابات حوزه شرق تهران با بیان اینکه باید ساختار ما بگونه ای باشد که پذیرای افراد بیشتری باشیم، گفت: در حال حاضر 1300 نفر در تهران فرم حزب ندای ایرانیان را پر کرده اند و حاضر به فعالیت در این حزب هستند. ما باید مناطقی که این افراد در آن سکونت دارند را شناسایی کنیم و افرادی که در مناطق 4، 8، 13، 14و 15 سکونت دارند و جزو اهالی شرق محسوب می شوند را سازماندهی کنیم.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان در ادامه بیان داشت: برای اینکه سازماندهی صورت گیرد باید چارت سازمانی گسترده ای داشته باشیم؛ یعنی برای هر فردی مسئولیتی تعریف کنیم.

فراهانی با اشاره به اینکه تجربه نشان داده به میزانی که ما کار تعریف کنیم به همان میزان هم افراد مسئولیت پذیر هستند، گفت: اگر با توجه با تعریف مسئولیت هایی که به هر فردی سپرده می شود جلو برویم، می توانیم از پتانسیل های آنان استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه حزب ندای ایرانیان در کل کشور بیش از 6000 نفر عضو دارد گفت: ما مجموعه ای هستیم که ادعا داریم اعضای زیادی در حزب ما هستند؛ ما نباید از دیگر احزاب عقب بمانیم. باید با ایجاد شور و اشتیاق اجتماعی که نیازمند تحرک خودمان است، نیروهای خود را سازماندهی و فعال کنیم تا بتوانیم در این فضا حرکت کنیم.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان در ادامه بیان داشت: استراتژی طرف مقابل چند سالی است که در چندین انتخابات به این صورت است که افراد ثابتی که پای صندوق های رای حضور پیدا می کنند، برای برنده شدن آنان در رای گیری ها کافی است. یعنی معتقد است هرچقدر فضا پر شور و نشاط شود و تعداد رای دهندگان از 50 درصد بالاتر رود، شانس پیروزی شان پایین تر خواهد آمد.

فراهانی با بیان اینکه جناح مقابل باورهای مختلفی از افراد جامه دارد گفت: جناح مقابل ما بر این باور است که یکسری افرادی دارد که بر اساس احساس تکلیف برای رای دادن پای صندوق های رای می آیند و اگر سنگ هم از آسمان ببارد باید رای دهند. بدنه اجتماعی جامعه، بدنه ی سنتی خاصی است و رای دادن را برای خودش ثواب قلمداد می کند و بنابراین با هر شرایطی که باشد می رود رای می دهد و رای او هم برای من است.

وی با اشاره به اینکه اگر تنور انتخابات داغ شود، طرف مقابل هیچ شانسی برای پیروزی ندارد اظهار داشت: هر وقت که مردم هجوم بردند به سمت رای دادن، آرا به نفع ما بوده و هر وقت صندوق های رای با استقبال کم و اندک مردم روبرو شده است، جناح مخالف پیروز انتخابات بوده است و نمونه بارز آن را می توان در انتخابات شورای شهر دوم ملاحظه کرد که به دلایل مختلفی فضایی ایجاد کردند که مردم در انتخابات شرکت نکردند و یک فضای تحریمی در شورای شهر دوم ایجاد شد.

در ادامه این مراسم مهدی صفرلی مسئول کمیته تدوین و برنامه ریزی ستاد انتخابات حوزه شرق تهران با ارائه گزارشی از بررسی های صورت گرفته توسط اعضای این ستاد گفت: جمعیت این پنج منطقه (مناطق 4، 8، 13، 14 و15) دو میلیون و ششصد هزار نفر است که از این تعداد یک میلیون و هشتصد هزار نفر آنان واجد شرایط رای دادن هستند.

صفرلی ادامه داد: اگر در همین منطقه شرق تهران تمرکز کنیم، حداقل می توانیم بین یک تا یک میلیون و هزار رای را برای آقای روحانی و لیست اصلاحات شورای شهر بدست آوریم.

وی با اشاره به اینکه وجود اقلیت های مذهبی در این مناطق بیان داشت: بخش عمده ای از اقلیت های مذهبی تهران در منطقه شرق تهران و بخشی از آنان در نارمک ساکن هستند. دو کلیسای معتتبر و قدیمی در این منطقه داریم و از طرفی قسمت آسیب پذیر جامعه تهران یعنی خاک سفید و شمیران نو در این مناطق وجود دارد و ما باید از سخنرانانی استفاده کنیم که وجه مذهبی، معتدل و ترجیحا افراد روحانی باشند که بتوانند با این افراد ارتباط برقرار کنند.

مسئول کمیته تدوین و برنامه ریزی ستاد انتخابات حوزه شرق تهران بیان داشت: ما دانشگاه هایی همچون علوم پایه در میدان هروی و دانشگاه سما در ازگل را داریم و این منطقه دارای تعداد زیادی مراکز خرید در نارمک، تهرانپارس، تیراژه در نظام آباد هست که محل تجمع مردم است.

صفرلی بیان داست: بهترین، کم هزینه ترین و موثرتیرن روش انتخابات گفتگوی رو در رو است و ما قصد داریم از افرادی استفاده کنیم که در یکی از این پنج منطقه سکونت دارند.

مجید فراهانی دبیرکل حزب ندای ایرانیان با اشاره به صحبت های مهدی صفرلی گفت: به نظر من باید سه کار در این ستاد انجام شود. در ابتدا شناسایی نقاط اثر گذار در منطقه، شناسایی مشکلات هر محله و تحلیل رفتار انتخاباتی اعضایی که در مناطق شرق هستند. اگر این سه موارد تحلیل شود، می تواند هر کمپینی را در منطقه شما پیروز کند.

لازم به ذکر است در این مراسم عابص مقصودلو رئیس ستاد انتخابات حوزه شرق تهران حزب ندای ایرانیان گزارشی از عملکرد این ستاد در طی روزهای گذشته ارائه داد.


نام:
ایمیل:
* نظر: