ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۶۳۵
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
سمیرکرم، مسئول دفتر فرهنگی-اجتماعی ندای ایرانیان:
نظام هم نشان داد که ظرفیت اشاعه دموکراسی متناسب با فرهنگ بومی را دارد و مردم نیز نشان دادند که از رشد فرهنگی بالایی برخوردارند.
مسئول دفتر فرهنگی- اجتماعی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه انتخابات 29 اردیبهشت بلوغ و آگاهی مردم ایران را به تصویر کشید گفت: آسیب‌های اجتماعی زیادی در جامعه وجود دارد که برای حل آن همه جریان‌ها باید به دولت دوازدهم کمک کنند.
حیدر سمیرکرم در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، با اشاره به نکات و پیام‌های اجتماعی و فرهنگی انتخابات ریاست جمهوری گفت: نوع آرا در مناطق حاشیه نشین و آسیب دیده پیام زیادی دارد، زیرا انتظار می‌رفت با توجه به شعارهایی اصولگرایان، آرا این مناطق نیز به سمت آنان برود اما چنین نشد.
سمیرکرم این وضعیت را در برخی از استان‌های کشور قابل توجه عنوان کرد و افزود: سیستان و بلوچستان یکی از مناطق محروم کشور است اما نوع آرا در این استان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
وی ادامه داد: نوع آرا در این مناطق با توجه به شعارهای برخی از نامزدها، میزان آگاهی مردم را به سنجش گذاشت و نشان داد که مردم ایران در سطح خوبی از بلوغ سیاسی قرار دارند.
وی به  15 میلیون رای کسب شده توسط رقیب اصولگرا اشاره کرد و خاطرنشان کرد: البته با توجه به وضعیت کشور و رکودی که وجود دارد نمی‌توان گفت تمام این 15 میلیون رای، آرا گفتمانی اصولگرایان است، در واقع بخشی از آن به دلیل شعارهای معیشتی اصولگرایان در این انتخابات جذب شده است.
مسئول دفتر فرهنگی-اجتماعی حزب ندای ایرانیان در ادامه با بیان اینکه دولت وظیفه دارد در چهار سال آینده برای حل مشکلات معیشتی اقشار مختلف مردم چاره‌اندیشی کند گفت: 24 میلیون رای روحانی نیز آرا گفتمانی نیست، بخشی از اقشاری که دچار مشکلات اقتصادی هستند به روحانی رای داده‌اند بنابراین دولت باید برای برون رفت از چنین وضعیتی یک برنامه منسجم داشته باشد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید بر لزوم تدوین یک برنامه جامع توسط اصلاح طلبان برای ارتباط با این قشر از جامعه تصریح کرد: همه باید برای حل مساله معیشت این قشر از جامعه کمک کنند تا هیچ فرد و جریانی نتواند با تکیه بر نقاط ضعف این قشر برای خود نردبان بسازد.
سمیرکرم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتخابات 96 رشد فرهنگی و عقلانیت مردم ایران را نشان داد گفت: علی رغم سیاه نمایی‌ها و حتی زیر سوال بردن چهارچوب‌های نظام مردم رشد فرهنگی خود را نشان دادند.
وی در ادامه افزود: نظام هم نشان داد که ظرفیت اشاعه دموکراسی متناسب با فرهنگ بومی را دارد و مردم نیز نشان دادند که از رشد فرهنگی بالایی برخوردارند.
مسئول دفتر فرهنگی-اجتماعی حزب ندای ایرانیان ادامه داد: شروع این کار از سال 92 بود، زمانی که بحث حق الناس بودن رای مردم و دعوت به مشارکت حتی در صورت قبول نداشتن نظام مطرح شد.
سمیرکرم با اشاره به اینکه این انتخابات می‌تواند پایه‌ای برای انتخابات‌های آینده باشد گفت: جامعه آگاه شده است و رقیب باید بداند که تخریب جوابگو نیست بنابراین بهتر است رقابت شرافتمندانه را مد نظر قرار دهد.
وی با بیان اینکه در جامعه ما آسیب‌های اجتماعی زیادی وجود دارد گفت: همه باید کمک کنند تا دولت دوازدهم برای حل این آسیب‌ها موفق شود زیرا اگر بخواهیم به جای هم افزایی به ایجاد بحران‌های مصنوعی دست بزنیم دولت را از اهداف خود دور کرده‌ایم.
این فعال سیاسی در پایان بر لزوم جوانگرایی و تشکیل یک کابینه چالاک اشاره و اعلام کرد: دولت باید با تزریق یک فکر جوان حتی با استفاده از اصولگرایان معقول برای حل مشکلات کشور تلاش کند.
برچسب ها: سمیرکرم ، فرهنگ ، ندا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار