ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۸۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اظهارات ترامپ در چند وقت اخیر چنانچه اقدام و عملی از سوی آمریکا در زمینه نقض و نادیده گرفتن برجام صورت گیرد، ایران هم مقابله به مثل کرده و عکس‌العمل مناسب را انجام خواهد داد.

حمید بنایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه «ایران به فرموده مقام معظم رهبری به دنبال نقض برجام نیست» گفت: ایران به آن چیزی که با همه نقاط مثبت و منفی، تحت عنوان برجام شکل گرفته تا زمانی که به عزت ملی ما خدشه ای وارد نشود، پایبند بوده و به هیچ وجه ناقض آن نمی‌شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: کشورهای اروپایی ۱+۵ نیز در جلساتی که در این مدت با دولت و مجلس ایران داشته اند، پایبندی خود را نسبت به این مسأله بیان کرده و همچنین نسبت به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داده اند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: برجام یک سند بین المللی حاصل ۱۲سال کار دولتمردان ایران است که به درخواست غربی‌ها مبنی بر مذاکره پیرامون مباحث هسته‌ای شروع شد و نهایتا این مذاکرات در این دولت به نتیجه رسید.

بنایی با اشاره به اینکه «متأسفانه از زمان امضای برجام تاکنون، مکررا شاهد بدعهدی‌ها و نقض روح و جسم برجام از سوی آمریکایی ها هستیم» تأکید کرد:  ایران هم اکنون به یک ظرفیت و قدرت مهم و مؤثر در منطقه تبدیل شده و انتظار می رود با ایران با احترام برخورد شود، لذا در غیر اینصورت، آمریکا با پاسخ سخت، قاطع و کوبنده ایران مواجه خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار