ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۰۱۴۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱

ندای ایرانیان - سخنگوی ستاد مدیریت بحران گفت: ۸۳ هزار چادر و بیش از ۱۰۰ هزار تخته پتو میان مردم مناطق زلزله‌زده توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری ندای ایرانیان، سعیدی اظهار کرد: عملیات جست‌وجو و نجات تا امروز صبح ادامه داشت و در تماس با رییس سازمان امداد و نجات مشخص شد که عملیات امداد تقریبا رو به اتمام است اما جهت لکه‌گیری، پاکسازی و اطمینان از اینکه کسی زیر آوار نمانده باشد، تیم‌های امدادی هنوز فعال هستند.

وی ادامه داد: قرار شد که روستاها مجددا مورد بررسی قرار گیرند بخصوص سر پل ذهاب به طور ویژه بررسی شود تا اگر کسی زیر آوار مانده باشد، بیرون آورده شود.

سعیدی ادامه داد: آخرین آمارها از وضعیت تعداد مصدومان و فوتی‌های زلزله ۷۳۷۰ مصدوم و ۴۲۳ نفر فوتی است همچنین تیم‌های امدادی هنوز در منطقه حضور دارند.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور با بیان اینکه شب گذشته جلسات مهمی در شورای هماهنگی مدیریت بحران برگزار شد و تصمیمات خوبی اتخاذ شد،گفت: مردم مشکلاتی درخصوص برق داشتند و طبق صدور دستور ویژه‌ای بنا شد که تا برق منازل وصل شود. اگرچه دیشب معابر عمومی روشنایی داشتند اما منازل مسکونی فاقد برق بودند.

سعیدی ادامه داد: درخصوص آب‌رسانی که اقداماتی به منظور آب‌رسانی سیار انجام شده است و امیدواریم بتوانیم مشکلات آب مردم را حل کنیم.

وی با بیان اینکه هنوز به اندازه کافی چادر توزیع نشده است اما هلال‌احمر اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است، گفت: براساس گزارشات رسیده ۸۳ هزار چادر و بیش از ۱۰۰۰ تخته پتو توزیع شده است اما چون تعداد روستاها زیاد و حجم خسارت بالا است قاعدتا نیاز به تامین اقلام بیشتری خصوصا اقلام گرمایشی وجود دارد که آن هم با پیگیری‌های انجام شده در شب گذشته امیدواریم بتوانیم این مشکلات را امروز حل کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار