ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۰۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
رئیس جمهوری لبنان اعلام کرد که بحران به وجود آمده پس از استعفای سعد حریری از سمت نخست وزیری، پایان یافته است.

ندای ایرانیان - رئیس جمهوری لبنان اعلام کرد که بحران به وجود آمده پس از استعفای سعد حریری از سمت نخست وزیری، پایان یافته است.

به گزارش پایگاه خبری ندای ایرانیان، به نقل از النشره، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان با تاکید بر اهمیت تمرکز بر وحدت ملی در این کشور و ثبات امنیتی و مالی، اعلام کرد که بحران ایجاد شده پس از استعفای سعد حریری، از بین رفته است و در راه حل‌وفصل نهایی است.

میشل عون در پایان سفر سه روزه‌اش به ایتالیا در دیدار با پائولو جنتیلونی، نخست وزیر این کشور بر ضرورت بازگشت آوارگان سوری به مناطق امن در سوریه و همکاری با جامعه جهانی برای تحقق این هدف تاکید کرد.

در بیانیه صادره از دفتر ریاست جمهوری لبنان آمده است: میشل عون از پایبندی محکم و استوار کشور ایتالیا در حمایت از لبنان در زمینه‌های مختلف، حمایت این کشور از مسائل عادلانه در محافل بین‌المللی به ویژه ارائه کمک‌رسانی در زمینه رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی و تقویت توانایی‌های ارتش لبنان برای انجام وظیفه ملی‌شان، تشکر و قدردانی کرد.

در همین راستا، نخست وزیر ایتالیا تاکید کرد که کشورش به دنبال برگزاری کنفرانس ویژه درخصوص حمایت از نیروهای مسلح لبنان طی دوره آتی است و در صدد انجام تماس‌ها و ارتباطات لازم جهت تضمین موفقیت آن است.

وی همچنین تاکید کرد که کشورش به دنبال تقویت هرچه بیشتر "نقش موثر ارتش لبنان در خاورمیانه" از طریق همکاری جهت استمرار ثبات امنیتی به ویژه در جنوب لبنان است که نیروهای "یونیفل" با هماهنگی ارتش لبنان در این منطقه فعالیت می‌کنند.

نخست وزیر ایتالیا همچنین اظهار داشت که کشورش ارائه کمک‌رسانی به لبنان را ادامه خواهد داد و امیدوار است که همکاری تجاری و مشارکت در پروژه‌های تولیدی مانند برق، نفت و گاز افزایش یابد.

برچسب ها: میشل عون ، لبنان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار