ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۰۴۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
مجید فراهانی:
مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران با حضور در دانشگاه آژاد تهران جنوب به تشریح وضعیت جنبش دانشجویی پرداخت.
ندای ایرانیان - مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران با حضور در دانشگاه آزاد تهران جنوب به تشریح وضعیت جنبش دانشجویی پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری ندای ایرانیان، مجید فراهانی با غیر قابل انکار خواندن نقش جنبش دانشجویی در انقلاب اسلامی، گفت: مبارزه با طاغوت از داخل دانشگاه کلید خورد و بعد از انقلاب با شروع جنگ جریان دانشجویی تلاش کرد تا آرمان انقلاب را تثبیت کند. در حد فاصل سال‌های ۶۵ تا ۷۵ بحث عدالت و اختلاف طبقاتی مطرح بود، از سال ۷۶ تا ۸۶ نیز مسئله آزادی و دمکراسی مسئله اصلی جنبش دانشجویی بود.

وی ادامه داد: نقش جنبش دانشجویی در حماسه دوم خرداد بسیار قابل توجه است. از سال ۸۶ تا ۹۶ نقد پوپولیسم، عوامگرایی و جنبش ضد خشونت مسائلی بود که جنبش دانشجویی روی آن تمرکز زیادی داشت. جنبش دانشجویی بصیرت را در خشت خام می‌دید و به همین دلیل منتقد دولت نهم و دهم بود.

فراهانی نقد وضع موجود را امری راهگشا برای توسعه کشور دانست و افزود: با توجه به تعییراتی که در فضای کشور و جهان اتفاق افتاده، باید با خود بیاندیشیم که رسالت و استراتژی جنبش دانشجویی چه می‌تواند باشد. امروز هژمونی شبکه‌های مجازی و اجتماعی در همه دنیا از جمله ایران خودش را نشان داده است. در جامعه امروز تک تک افراد رسانه هستند و امکان کشیدن حصار در کشور وجود ندارد.

رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان این که جریان دانشگاهی باید در دهه ۹۰ برای ایجاد امید در جامعه تلاش کند، گفت: در عرصه داخلی مشکلات گوناگون اقتصادی، اجتماعی و سیاسی وجود دارد. دلایل زیادی برای نا امید شدن جامعه موجود است، اما خاطرمان باشد که جنبش دانشجویی در بدترین شرایط توانسته است امید بیافریند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: عدالت طلبی، شوریدن بر هر فسادی در جامعه و دانشگاه و دفاع از آزادی توامان مجموعه‌ای از اهداف پیش‌رو هست که امیدوارم جنبش دانشجویی با توجه به این‌ها آینده بهتری را برای کشور رقم زند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار