ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۰۴۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
مجید فراهانی:
نشست پاسخگویی و شفافیت شاخه جوانان شعبه تهران حزب ندای ایرانیان برگزار شد.
ندای ایرانیان - نشست پاسخگویی و شفافیت شاخه جوانان شعبه تهران حزب ندای ایرانیان عصر روز گذشته برگزار شد. در این نشست مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران با اشاره به لزوم شفافیت، پیش زمینه آن را مبارزه با فساد دانست و در این زمینه گفت: میان شفافیت، پاسخگویی و توسعه رابطه مستقیم وجود دارد؛ چنانچه به دنبال توسعه هستیم نمیتوانیم به مسئله شفافیت و پاسخگویی بی تفاوت باشیم

به گزارش پایگاه خبری ندای ایرانیان،عضو شورای شهر تهران گفت: بر اساس آمار جهانی، ایران در زمینه فساد وضعیت مطلوبی ندارد؛ از این رو ایران در رتبه های آخر قرار دارد اما نسبت به دولت دهم وضعیت بهتری داریم.

فراهانی ادامه داد: مردم نگاه مثبتی به شهرداری ندارند و آن را فاسدترین دستگاه اداری می شناسند؛ از این رو طی نظرسنجی محرمانه از یک سوم افرادی که به شهرداری مراجعه کردند تقاضای رشوه شده است.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: دولت ها برای پیشبرد اهداف باید مبارزه با فساد و در نظر گرفتن شفافیت و پاسخگویی را  به ناچار در دستور کار خود قرار دهیم. فساد منابع یک کشور را از بین می برد. باید تحقیق و بررسی در زمینه راه های موفقیت و مبارزه با آن در کشورهای دیگر انجام داد. 

او ادامه داد: قوه قضائیه در هر کشوری از مهم ترین عوامل مبارزه با فساد است. قوه مستقل و غیر سیاسی و مبتنی بر آرای ملی وبه دور  از باندبازی ها می تواند نقش جدی در مبارزه با فساد ایفا کرد. از این رو مبارزه با فساد را باید از دانه درشت ها شروع کرد. فساد لزوما مالی نیست، فساد در استخدام ها نیز یکی از انواع آن است.

فراهانی با تاکید بر آزادی رسانه ها گفت: تجربه نشان می دهد که روشنفکران و رسانه ها اشتباه نمی کنند؛ در دولت نهم و یازدهم وقتی از فسادهای مدیران صحبت میشد، افراد به دادگاه کشانده می شدند اما بعد از یک دهه قوه قضاییه آن حرف ها را عنوان کرد.

در خصوص املاک نجومی جرم و تخلف صورت گرفته است

در ادامه این نشست عضو شورای شهر تهران همچنین نسبت به املاک نجومی که در مدیریت شهری گذشته اتفاق افتاده بود اعتراض کرد و به احمد توکلی مهمان دیگر این نشست گفت: چرا شما و مجموعه دیده بان املاک نجومی را پیگیری نکردید و سکوت کردید. 

در این زمینه توکلی در پاسخ به فرهانی بیان کرد: در جلسه ای که با قالیباف تشکیل شد و بنا شد مطالب با شفافیت بررسی شود. آقای قالیباف رفیق سیاسی بنده بودند اما مدارک لازم جمع آوری شد و اعلام جرم علیه یکسری افراد صورت گرفت؛ از این رو  اسامی افراد به دادگستری اعلام شد. 

نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: گزارش قوه قضائیه گزارش کاملی نبود اما قدرت دیده بان محدود است و تنها می توانیم اعلام جرم کنیم؛ صریحا اعلام کردیم در خصوص املاک نجومی جرم و تخلف صورت گرفته است

توکلی اظهار کرد: ما پایمان را بیشتر از گلیممان دراز نمی کنیم اما صریحا در خصوص املاک نجومی اعلام جرم و تخلف علیه شهرداری کردیم و کار دیگری نمی توانستیم انجام دهیم. اسامی افراد در مورد املاک نجومی به دادگستری اعلام شد اما گزارش قوه قضاییه کامل نبود. اگر ما ورود پیدا نمیکردیم، قوه قضائیه به این قضیه باین صورت ورود پیدا نمیکرد.

رهبری از شبکه های اجتماعی دفاع کردند

در پایان این نشست فراهانی در خصوص نگاه رهبر انقلاب نسبت به شفافیت عنوان کرد؛ باید صادقانه گفت که رهبری از چند جنبه شفافیت را در نظر گرفته اند؛ شخص رهبر با اختیاراتی که دارند می توانستند زندگی اشرافی داشته باشند.اما رهبر جز کسانی هستند که از ابتدا انقلاب، سادگی را برای خود و فرزندانشان حفظ کردند.

وی ادامه داد: در انتخابات گاهی افرادی انتخاب شدند که با سلیقه رهبری تفاوت داشتند اما ایشان نظرشان را تحمیل نکردند.

عضو شورای شهر تهران در پایان بیان کرد: تاکید مکرر رهبری این است که از هر کسی می توان انتقاد کرد. ایشان زمانی که برخی سعی در مسدود کردن شبکه های اجتماعی داشتند، از آن دفاع کردند؛ شبکه های اجتماعی از برخی مفاسد جلوگیری می کنند و شفافیت به طور تمام عیار ایجاد می شود

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار