ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۰۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۰
نشست خبری سی و سومین دوره از جشنواره موسیقی فجر صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد و حمیدرضا نوربخش (رییس جشنواره موسیقی فجر) و مهدی وجدانی (مدیر روابط عمومی جشنواره) توضیحاتی را درباره جزئیات برگزاری فستیوال امسال و برخی حواشی آن در حضور نمایندگان رسانه‌ها مطرح کرد.
نوربخش در ابتدای صحبت‌های خود گفت: «جشنواره امسال 20 تا 30 دی سال جاری در شش سالن برگزار می شود. امسال نخستین سالی است که تکلیف مدیریت جشنواره از سال گذشته روشن بود و به همین دلیل ما راحت‌تر و روان‌تر امور را پیش بردیم. بیش از 90 اجرا در جشنواره خواهیم داشت. موسیقی ردیف دستگاهی، ارکسترال، بانوان، نواحی، پاپ، تلفیقی و بین الملل بخش‌های جشنواره هستند. تالار وحدت، سالن رودکی، برج آزادی، فرهنگسرای نیاوران، برج میلاد و سالن همایش‌‌های ایرانیان سالن‌هایی هستند که امسال در اختیار جشنواره هستند. امسال 12 اجرای موسیقی نواحی داریم. از سال گذشته این موسیقی را به طور پررنگ وارد جشنواره کردیم. سعی ما بر این بود که از همه‌ی اقوام اجراهایی داشته باشیم. هم جوانان و هم پیشکسوتان در جشنواره و در بخش موسیقی نواحی روی صحنه می روند. دو گروه موسیقی نواحی در بخش بانوان اجرا خواهند داشت.»
یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان بودجه جشنواره امسال تا این لحظه تعیین شده است. جدول جشنواره را از شهریور آماده کردیم و زمانی برای استعلام‌ها لازم داشتیم. دوستان ما در بخش مارکتینگ و تبلیغات نظرشان این بود که بلیت فروشی را یک ماه قبل از جشنواره آغاز کنیم و به همین علت جشنواره را در شهریور منتشر نکردیم ولی جدول نهایی در اسرع وقت در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.
نوربخش در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که انتخاب گروه‌ها را کدام یک از کارشناسان بر عهده دارد، گفت: مهدی وجدانی در بخش اطلاع‌رسانی، امیر عباس ستایگر در بخش موسیقی دستگاهی، خانم حسین زاده دربخش‌ تبلیغات و خانم‌ها کروبی و یوسفیان در بخش بین‌الملل کارشناسان جشنواره هستند. انتخاب گروه ها را خود من انجام میدهم و کارشناسان پیشنهاد می دهند. البته در بخش پاپ محسن رجب پور به عنوان مدیرعامل مجمع صنفی آثار شنیداری به ما کمک می‌کند اما در نهایت انتخاب ها با خودم است.
نوربخش در پاسخ به سوال خبرنگار سایت «موسیقی ما» درباره انتخاب سایت بلیت‌فروشی جشنواره نیز توضیح داد: در سال های گذشته هم سایت های رقیب بوده اما هیچ کدام را راه نمی داده اند. ما در ایران چند سایت بلیت فروشی مطرح داریم. من آمده ام و درِ مذاکره را باز کرده ام. به همه سایت ها نامه داده ایم و سه موضوع از آنها خواسته ام. یک تضمین فروش، دوم اسپانسر و سوم خدمات و درصد کارمزد. این سه موضوع را درخواست کرده ایم و در دو سال گذشته هم با حالت مناقصه انتخاب کرده ایم. اگر هم سایتی نیامده است خودش شرایط ما را قبول نکرده است. من دوست دارم که حداکثر مشارکت در امر بلیت فروشی را داشته باشیم. درصد کارمزد بلیت فروشی ما خیلی بالا نیست. سایت هایی هم که الان بلیت فروشی می کنند به اندازه خودشان اعتبار و مخاطب دارند. وی افزود: ما فکر فروش بلیت های جشنواره هستیم. برای من اگر سایت های بیشتری در جشنواره مشارکت داشته باشند، راحت تر است. متاسفانه برخی ها در پیِ جوسازی و بحران سازی هستند. کارمزد بلیت فروشی جشنواره ما حدود 70 یا 80 میلیون تومان می‌‌شود و رقم چندان زیادی نیست. ما با سایتی قرارداد می‌بندیم که کل بلیت‌هایمان را پیش خرید کند.

شایان ذکر است سی و سومین جشنواره موسیقی فجر 20 تا سی دی ماه در تهران برگزار خواهد شد.

منبع : موسیقی ما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار