ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۰۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
گزارشی از یک مناظره
نیما پروین، دبیر سابق تشکل بیدار و کوثر فرهادی، عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در این دانشگاه حضور و با کیاوش کلهر و علی بابایی مسئول فعلی و سابق سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه به مناظره پرداختند.

ندای ایرانیان - نیما پروین، دبیر سابق تشکل بیدار و کوثر فرهادی، عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در این دانشگاه حضور و با کیاوش کلهر و علی بابایی مسئول فعلی و سابق سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه به مناظره پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری ندای ایرانیان، در ابتدای جلسه نیما پروین با انتقاد از نگاه سطحی برخی نسبت به مسائل کلان جامعه اظهار داشت: ما قرار بود ارزش های انقلاب را صادر کنیم اما امروز نتوانستیم گفتمان تبیین شده ای را به جامعه نشان دهیم.

عضو شورای مرکزی ندای ایرانیان با اشاره به انتظارات موجود از جنبش دانشجویی گفت: جنبش دانشجویی به هیچ وجه نباید در دوگانه منتقد و مدافع قرار بگیرد. یادمان نرفته ماجرای نقش کسانی که در هشت سال دولت آقای احمدی نژاد چشم خود را روی اشتباهات بستند و حالا هم در دانشگاه آزاد همان رویه را ادامه می دهند. امروز دانشگاه آزاد لیست می دهد و می گوید فقط افراد خاصی می توانند به دانشگاه بیایند. به عبارتی رسما می گویند فعال دانشجویی نباید فکر کند.

این فعال سابق دانشجویی با بیان اینکه ارتباطات با جهان بین الملل یک استراتژی برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی است، یادآور شد: در شرایطی که صادرات نفت ما به شدت با کاهش مواجه شده بود و جایگاه خوبی در عرصه بین المللی نداشتیم برجام توانست بسیار راهگشا باشد.


وی افزود: ما وقتی در جایگاه دانشگاه قرار می گیریم باید بدانیم که هیچ شخصیتی ورای نقد نیست. این یک نکته کلیدی است که که به ترویج گفتمان کمک بسیاری می کند. اگر می‌خواهیم به ترویج گفتمان کمک کنیم، به کسانی هم که بدان‌ها ارادت داریم، نقد کنیم. نقد دوستان بسیج دانشجویی به آقای حسن عباسی کجاست؟

پروین با اشاره به اتحاد به وجود آمده در جریان اصلاحات بیان داشت: من به لحاظ قانونی و اخلاقی صحیح نمی دانم که در دانشگاه مثل دوستان بسیج بحث حزبی مطرح کنم. اما خدا را شکر چند سال است جریان اصلاحات با محوریت رییس دولت اصلاحات به لیست واحد می رسند و امروز به اتحاد رسیده اند. همان چیزی که جریان اصولگرا سالهاست از آن فاصله گرفته است.

دبیر سابق تشکل بیدار با مقایسه آمار و ارقام اقتصادی دولت روحانی با گذشته خاطرنشان کرد: این آمارها برای مرکز آمار است. رییس این مرکز هم آقای دکتر آذر است که یک شخصیت فراجناحی هستند و اگر بخواهیم خط و ربط جناحی ایشان را پیدا کنیم ای بسا خیلی به اصلاح طلبان نزدیک نباشند. یکی از کارهای خوبی که در این دولت اتفاق افتاد این بود که آقای آذر جابه‌جا نشدند تا بدانیم که سنجه ما تغییری نکرده است. طبق همین معیار عملکرد دولت آقای احمدی نژاد ادامه پیدا می کرد ما امروز با تورم 52 درصدی رو به رو بودیم. واقعا فارغ از جریان های سیاسی باید ممنون آقای طیب نیا باشیم.

کوثر فرهادی نیز با بیان اینکه استراتژی ما در قبال دولت استراتژی اتحاد انتقاد است، تاکید کرد: جریان اصلاحات به صورت تاریخی چه در زمان تشکیل ،چه در زمان استقرار و چه در دوران مهجوری مشی انتقادی خود را حفظ کرده است.

این عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با اشاره به محسنات برجام گفت: برجام فتح الفتوح نبود بلکه یک امکان بود تا با جراحی سیستم اقتصادی کشور و چرخاندن چرخ معیوب اقتصادی امکان بهره برداری از آن به وجود بیاید.

فرهادی ادامه داد:ایجاد ثبات اقتصادی در دولت روحانی با کاهش همزمان نرخ تورم و نرخ بهره بانکی به صورت منطقی و منطبق از دستاوردهای غیر قابل انکاریست که زمینه را برای رغبت سرمایه گذاران خارجی فراهم می کند

این فعال اصلاح طلب تصریح کرد: درست است برجام رویا نبود کریدور شمال به جنوب از سمت شرق رویا بود که در سایه برجام محقق شد. توسعه مکران در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری رویا بود که با جذب ۳۵۰۰۰میلیارد جذب سرمایه گذاری خارجی محقق شد. گزارش آنکتاد نشان میدهد که میزان سرمایه گذاری خارجی از سال ۲۰۱۴ به بعد رو به کاهش بوده و در سال ۲۰۱۶ تنها سه ماه بعد از برجام به ۳.۵ میلیارد و امروز به ۷ میلیارد رسیده است.

کوثر فرهادی با انتقاد از عملکرد ضعیف صدا و سیما اظهار کرد: صداو سیما خبر سفارشی تولید می کند افراد را سفارشی دعوت می کند و با تریبون سفارشی دولت را تخریب می کرد.

وی در بخش دیگری از مناظره خطاب به طرف مقابل با یادآوری عملکرد اصولگرایان در زمانی که دولت را در اختیار داشتند، گفت: بصیرت شما به صورت تاریخی رد و مخدوش است چرا که اولا اخلاق نقد و بی طرفی علمی سیاسی و اجتماعی را رعایت نمی کنید ثانیا گزینشی رفتار می کنید و ثالثا به صورت تاریخی متعددا مواردی که در نقد دولت نهم و دهم بیان شد را نفی کردید و امروز خیلی از انها ثابت شده است.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان هم چنین بسیاری از ایرادات به طرح تحول سلامت را ناشی از ندانستن برشمرد و خاطرنشان کرد: خوشحالیم که بدهی دولت در حوزه خدمات اجتماعی است.کاهش   out of pocketو قیمت اقلام و تجهیزات پر مصرف پزشکی ارتقای سطح استاندارد و توسعه تجهیزات و فضای بیمارستانی، ترویج بلوک های زایمان طبیعی و تدوین کتاب ارزش نسبی برای کاهش زیر میزی از نتایج طرح تحول سلامت بوده است.مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی انتقاد از مواضع مدافعین دولت گفت: در فضای کنونی و بعد ار دیدن عملکرد روحانی به هیچ وجه نمی توان از عملکرد وی و کابینه اش دفاع کرد.

کیاوش کلهر مواضع وزیر مسکن در قبال پروژه های مسکن مهر را غیر قابل قبول خواند و گفت: آقای آخوندی قرار بود این پروژه را تکمیل کند نه اینکه از اساس آن را زیر سوال ببرد.

وی با بیان اینکه در بازار مسکن شاهد رکود فراوانی هستیم، اظهار کرد: ما در سال 91 در بازار مسکن بیش از 185 هزار معامله در بازار ملک و املاک داشتیم این عدد در سال 95 به 15 هزار معامله رسیده است. میانگین قیمت مسکن در شهر تهران از 3.7 میلیون در سال 91 به 4.6 میلیون رسیده است.

رضا بابایی، مسئول سابق سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه دولت تمام تخم مرغ های خود را در برجام قرار داده است، بیان داشت: دولت نباید از چیزی که دوست داشت بشود ونشد شانه خالی کند. دولت درد اقتصاد مردم را ندارد و ما برجامی در اقتصاد کشور نمی بینم.

بابایی اظهار داشت: هیچ نسبتی بین بسیج دانشجویی و جنبش‌های انقلابی دانشجویی همچون عدالت‌خواهان، انجمن اسلامی مستقل، جامعه اسلامی و تحکیم با جریان اصولگرایی وجود ندارد.

وی ادامه داد: بسیج دانشجویی جریان بزرگی است که تمام تشکل های انقلابی ذیل بسیج به حساب می آیند. بسیج دانشجویی این دانشگاه همیشه در راه‌اندازی کرسی‌های آزاد اندیشی و ایجاد فضای تضارب آرا و افکار پیشتاز بوده است

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار