ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۰۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
یادداشتی از امیرعرفان نیلی
این روز ها که دولت حسن روحانی تحت فشار و انتقادات کوچک و بزرگ است، بسیاری از حامیان و چهره های غیر سیاسی یا به اصطلاح سلبریتی، دست به بیانیه شده اند و به نحوی به روحانی و دولت و تصمیماتش به خصوص در بحث بودجه سال ۹۷ انتقاد کرده اند و در تعدادی از این بیانیه ها هم از پشیمانی حمایت از ایشان تنها به واسطه شرایط کنونی سخن به میان آورده اند.
اگرگرایش های سیاسی را کنار بگذاریم بسیاری از این انتقادات درست و دولت حسن روحانی نیز بایستی صداهای مختلف را بشنود و در اصلاح امور پیش آمده اهتمام ورزد و شرایط را برای تمام اقشار جامعه فراهم سازد. اما سوال مهمی در این میان نهفته است که آیا در دولت نهم و دهم هم کسی می توانست به این میزان و با این ادبیات دولت را نقد کند و به تصمیمات و شرایط حاکم انتقاد ورزد و نظراتش را به دولت و شخص رییس جمهور انتقال دهد و اگر هم انتقاد صورت می گرفت آیا به غیر از بیکار شدن و هزاران تهمت دیگر، چیزی بدست می آورد؟
برای پاسخ به این سوال کافی است تنها به سراغ فضای مجازی و جراید ازاد اندیش حال حاضر کشور رفته و اسامی تمام محکومین محبوس در زندان را که با شکایت دولت وقت محکوم شده اند را بررسی کرده تا آنگاه به ارزش رای به روحانی و افکاری که او را حمایت می کردند، پی ببرند.
اما در این میان نیز گروه های خاصی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی و به خصوص ریاست جمهوری شکستی سخت را تجربه کرده اند، به میدان آمده و توپخانه خود را با کمک متن های حامیان دولت که امروز برای بهبود شرایط کشور و مردم شروع به انتقاد کرده اند، دولت و تمام تصمیماتش را زیر سوال برده و برای تخریب و حتی در مواردی با بیان استیضاح دولت سخن به میان می آورند. در میان تمام این معترضین دروغین، صدا و سیمای کشورمان هم از هیچ اقدامی کوتاهی نکرده و با دادن تریبون به مخالفان دولت و شکست خورده های انتخابات، توپخانه ی تخریب را به سمت دولت نشانه گرفته و با چراغ سبزی که به تمام بخش های خود داده است، به هر نحوی برای  تمسخر و تخریب دولت بسیج شده است.

اگر مخالفان و منتقدانی که روزی مسئولیت حمایت دولت را به دوش کشیده و حق انتقاد دارند و حتی مخالفت شکست خورده های اصولگرا را بپذیریم و با علم به آن که از بابت شکست سخت سال ۹۶ هم چنان به دنبال پیدا کردن مقصر هستند، اما به راستی صدا و سیما با توجه به بودجه ای که از همین دولت دریافت می کند، با دستورِ چه کس و یا کسانی برای تخریب دولت اهتمام می ورزد و هر نوع دروغی را برای تخریب آن، پرورش می دهد و حال سوال اینجاست که منفعت صدا و سیما چیست که به این روش ها روی اورده است؟
بدون شک در پاسخ به این سوال تنها بایستی تاسف خورد به حال صدا و سیما و افرادی که فراموش کرده اند که در دولت نهم و دهم، حق بیان انتقاد نداشته و  در همین صدا و سیما بسیاری از مجری ها و دست اندرکارانش به خاطر این نوع از انتقادات برکنار شدند، ولی باز میل به سمت گروه هایی خاص برای تخریب دولت روحانی پیدا کرده و این رویکرد سبب می گردد تا در آینده اعتماد ملت به این رکن اساسی اطلاع رسانی کشور از بین رفته تا روزی که دیگر استقلال و آزاد اندیشی که مدام در تریبون های مختلف خود بیان می دارند، به دست گروه هایی خاص احاطه و از بین برود.
امید است دولت روحانی همین میزان صبری را که در دستور کار خود قرار داده است تا انتها نیز ادامه دهد و برای اصلاح بیشتر امور تلاش کند.
برچسب ها: امیرعرفان نیلی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار