ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۱۱۷۰
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
کاوه قدیری در گفت و گو با ندای ایرانیان:
عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: امیدوارم همه مسئولین کشور سعه صدر خودشون را بالا ببرده و با هوشمندی با اتفاقات اخیر مواجه شوند؛ بدترین کاری که مسئولین می تونند انجام دهند، این است که بخواهند با تحقیر معترضین این اتفاقات را مدیریت کنند.
ندای ایرانیان - عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: امیدوارم همه مسئولین کشور سعه صدر خودشون را بالا ببرده و با هوشمندی با اتفاقات اخیر مواجه شوند؛ بدترین کاری که مسئولین می تونند انجام دهند، این است که بخواهند با تحقیر معترضین این اتفاقات را مدیریت کنند.

کاوه قدیری در گفت و گو با پایگاه خبری ندای ایرانیان  با بیان اینکه جنس اعتراضات اخیر درمقایسه با اعتراضات گذشته متفاوت است‌‌‍‍، یادآور شد:
از نظر جنس مطالبات که یکی محدود و مشخص بود و یکی متنوع و در برخی جاها متناقض، وجود رهبری مشخص برای اعتراضات، روش اعتراضات و میزان خشونت معترضین، طبقه معترضین، نوع گستردگی و وسعت اعتراض ها  و... که میشود مفصل به آن پرداخت

 قدیری ادامه داد: نکته مهم تر از تفاوت این اعتراضات با موارد مشابه این است که چه برخوردی باید از طرف مقابل یعنی دولت و سایر نهاد های حاکمیتی با معترضین شود.به هر ترتیب این افراد با هر انگیزه و دغدغه مردم این کشور اند و به همین واسطه در این کشور ذی حق و ذی نفع اند.

دبیر شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تصریح کرد: البته همه ما موضع مان نسبت به دشمنان ایران و انقلاب مشخص است، ما به روشنی گروه هایی را که در دوران دفاع مقدس در کنار دشمنان این کشور ایستادند را میشناسیم، ما افرادی که به بیگانگان نامه می نویسند و برای تحریم گرا می دادند را فراموش نمیکنیم، اما لازم نیست برای مواجهه با اعتراضات هر چند که شعارهای تندی داده شده باشد و یا جوانی در جو حاضر در خیابان شعار های نامربوطی داده باشد مردم خودمون را عمال دشمن بنامیم.

کاوه قدیری با انتقاد از عملکرد روزهای اخیر صدا و سیما خاطرنشان کرد: متاسفانه یکی از نهاد هایی که سال ها است در مواجهه با موضوعات و اختلافات به جای آنکه یار ملت و نظام باشد و برای بازگشت آرامش کشور قدمی بردارد خودش عامل گسترش فاصله هاست صدا و سیما می باشد، شما در همین شب ها و روز ها برنامه های این رسانه را مشاهده کنید؛ صدا و سیما چه نفعی در زنده کردن اختلافات گذشته دارد که این طور پنجه در زخم های کهنه می کشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب عنوان کرد: باید به حال مدیریت رسانه ملی خون گریه کرد که امروز اعلام میشود، کانال تلگرامی دروغگو و وابسته به بیگانه توانسته این جور فضای کشور را تحت تاثیر قرار بدهد، پس شما با هزاران میلیارد پول و امکاناتی که در اختیار داشتید چه کردید؟

وی افزود: چرا مردم ما به رسانه های بیگانه پناه می برند؟ به نظرم وقت آن است که به جای آنکه انگشت اتهام را به طرف مردم بگیریم مدیران صدا و سیما خودشون را مواخذه کنند و سیاست هایشان را تغییر دهند.

قدیری با تاکید بر لزوم تغییر روش اداره کشور گفت: در مورد مشکلات کشور هم باید این نکته را اشاره کرد، که متاسفانه روش های اداره کشور در 50 سال اخیر که مبتنی بر برداشت چند برابر و بیش از حد از منابع و توزیعی آن بوده، ایران را در وضعیت خطرناکی قرار داده ما منابع طبیعی و مالی بین نسلی خودمون نابود کردیم، سیاست مداران ما مرتبا منابع بین نسلی کشور را که طبیعتا باید صرف توسعه پایدار ایران می شد را برای کسب محبوبیت صرف امور جاری کرده اند.نگرش ما در سیاست گذاری باید تغییر کند، با روشهای گذشته نمی توان آینده را مدیریت کرد و منابع کشور دیگر پاسخگو سیاست های فعلی نیست.

 کاوه قدیری همچنین اظهار داشت: برای این تغییر جهت ما نیاز داریم که همه در کنار هم باشیم، باید اعتماد بین نهاد های حاکمیتی و مردم ترمیم شود و این اتفاق هنگامی رخ می دهد که مردم عزم جدی در بین سیاست مداران ببینند. موضوع فساد و محدودیت های مختلف عاملی است که می تواند باعث فاصله گرفتن مردم از دولت و نظام شود. چطور توقع داریم که وقتی مردم می بینند که در بسیاری از نهاد های کشور فساد مالی گسترده وجود دارد به سیاست های کاهش یارانه ها و ... اعتراض نکنند.

دبیر شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان بیان داشت: اگر بودجه کشور دچار بحران شده، که حرف درستی است و دولت چاره ای جز کم کردن هزینه ها ندارد ، این کاهش هزینه ها باید قبل از مردم از سوی دولت و نهاد های حاکمیتی صورت پذیرد، مردم می پرسند اگر منابع کشور محدود است چه لزومی دارد که فلان نهاد صدها میلیارد تومان در آفریقا هزینه کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار