ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۲۰۳۵
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
ندای ایرانیان -آساره کیانی در یادداشتی در روزنامه مردم سالاری نوشت:
 
طرف دوست دارد مصاحبه ای چالشی با رئیس جمهور داشته باشد؛ وی یکی از مجریان مطرح و نامدار کشورمان ایران است.

در همین کشور مربوطه مان، ۱۰ روزی، اعتراضاتی مشهدی (به این دلیل که از شهر مشهد که آدم‌های معروفی منجمله آقایان علم الهدی و رئیسی، یکی امام جمعه و دیگری رقیب انتخاباتی رئیس جمهور دارد) شکل گرفت؛ با شعارهایی علیه رئیس جمهور فعلی و بعضی شعارهای شاه عبدالعظیمی‌از همان‌ها که آقای احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق در بست نشینی‌هایش علیه قوه قضائیه و برادران رئیسش ایراد کرد.


اعتراض‌ها مُسری بود در جای جای کشور، خودی نشان داد و این اولین بار بود که افراد مقابل جناح حاکم در قوه مجریه، از مردم، بدبختی، فقر و نداری شان حمایت کردند و به این مساله هم نپرداختند که این فقر و آن بدبختی نمی‌تواند زاده چهار پنج سال ریاست جمهوری باشد.

رئیس جمهور و بقیه وابستگان و نزدیکان فکری و عقیدتی او نیز اعتراضات را حق مردم دانسته چرا که خود آسیب دیده، دشنام خورده و هزینه داده رئیس جمهور سابق (همان آقای احمدی‌نژاد) بودند.

قرار نبود کسی به مردم بگوید خس و خاشاک یا از پشت تریبونی در مشهد، گوساله و بزغاله، خطابشان کند اما گویا بازداشت شدن عده‌ای ناگزیر بوده و عده‌ای از همان بازداشت‌شدگان حال روحی شان بد شده و خودکشی کرده اند یا پیش از اعتراض اعتیاد داشته‌اند.

حالا هم که رئیس جمهور فعلی مان آمده و نشسته پشت دوربین صدا و سیمای ملی، عده ای از آدم‌هایی که ممکن است هر لحظه حال روحی و روانی شان به هم بریزد، در بازداشت هستند.

در اتفاقی نادر، از مجری ثابت تمامی‌برنامه‌های مهم تلویزیونی (از مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری بگیر تا مصاحبه و...) خبری نیست و به جایش آقای رشیدپور خودمان نشسته (همان که در یکی از برنامه‌های خودش گفته بود دوست دارد با آقای روحانی، چالشی بگیرد؛ نه از این به به و چه چههی‌ها)!

اما چه کند که این مصاحبه در رسانه ملی که رئیس جمهور، بارها «میلی اش» خطاب کرده، چالشی از آب درنمی‌آید. چند بار آقای روحانی گفته باشد که این صدا و سیما برای عده ای خاص برنامه می‌دهد، خوب است؟ شما باشید تعجب نمی‌کنید که چرا آقای روحانی آمد در این رسانه خاص با مردمی‌حرف زد که همین چند وقت پیش اعتراض کرده بودند؟ چرا در مورد آن عده ای که نماینده‌های مجلس می‌گویند هنوز در بازداشت هستند، حرفی نزد؟ آیا صدا و سیمای ملی (به معنای متعلق به همه آن‌ها که ملیت ایرانی دارند) نگذاشت، رئیس جمهوری یک کشور، حرف‌هایی را که هر از گاهی خارج از این رسانه به زبان می‌آورد، ایراد کند؟  و اگر این طور است، پس چرا رئیس جمهور اصلا پا گذاشت آنجا؟ تا بلافاصله بعد از تمام شدن برنامه چالشی طور، سیل توییت‌های استهزاء آمیز و لطیفه طور به سمت اش روانه شود.

مگر نه این است که برخی سیاستمداران با دوری جستن از آن چه می‌گویند مانع انجام کار و تحقق وعده‌هایشان شده، تا حدی محبوبیت خود را حفظ کرده‌اند؟

تاریخ نشان داده «روراستی» دوست‌های آدم را زیاد می‌کند؛ مثل مُهره مار. مگر رئیس دولت اصلاحات نبود؛ روزهای آخر دور دوم ریاستش قبل از آمدن رئیس خس و خاشاک، در دانشگاه تهران گفت که نتوانسته؛ نشده؛ و هربار که جایی رفته برای گفت‌و‌گویی متمدنانه، خبر اتفاقات عجیب و غریب را به او داده‌اند و او تمام اعصابش به هم ریخته.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار