ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۲۵۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
احمد شیرزاد در گفت و گو با ندای ایرانیان:
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: جمنا که با آن همه هیاهو و هیمنه آمد امروز کجاست؟ با این همه سروصدا آمدند و در انتخابات شکست خوردند و حالا هم هیچ خبری از آنها نیست. کار سیاسی این نیست که فقط نزدیک انتخابات با یک تشکل یک بار مصرف کرکره را بالا بزنیم.

ندای ایرانیان-یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: جمنا که با آن همه هیاهو و هیمنه آمد امروز کجاست؟ با این همه سروصدا آمدند و در انتخابات شکست خوردند و حالا هم هیچ خبری از آنها نیست. کار سیاسی این نیست که فقط نزدیک انتخابات با یک تشکل یک بار مصرف کرکره را بالا بزنیم.

احمد شیرزاد در گفت و گو با پایگاه خبری ندای ایرانیان گفت: برای تحلیل انتخابات مجلس هشتم الان زود است. احزاب خودشان هنوز جهت گیری خاصی ندارند. هر بحثی هم بشود جنبه مقدماتی دارد. برای همین نمی شود خیلی تحلیل کرد که چه اتفاقی خواهد افتاد. اما یک جریان سیاسی اگر بخواهد واقعا در مردم نفوذ داشته باشد باید در تمام سال کرکره اش روشن باشد.

نماینده پیشین مجلس ادامه داد: این مشکل قدیمی اصولگراهاست که یک تشکل یک بار مصرف درست می کنند و بعد از انتخابات هم درش بسته می شود. یکی از مشکلات کشور ما هم این روحیه غیرمنضبط، غیرتشکیلاتی و هیاتی اصولگرایان است. اگر آنها کمی منضبط تر عمل می کردند فضای سیاسی کشور پیشرفت بیشتری داشت. ولی خب متاسفانه رویکردشان به احزاب کم توجهی است و در نتیجه الان دنبال کار و زندگی خود هستند. اینها معمولا سعی می کنند دو سه سال جریان رقیب را تخریب کنند و وقتی که نوبت خودشان هم می رسد و از آنها پرسیده شود شما چه کارهایی برای عرضه دارید با هم اختلاف پیدا می کنند و دچار سردرگمی می شوند.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: اگر من از شما به عنوان یک خبرنگار بپرسم که آدرس دفتر اینها کجاست شورای مرکزی اینها کی جلسه داشته اند کنگره اینها چه زمانی است ساختارشان حزبی است یا جبهه ای شما نمی دانید. چون اینها کلا غایب هستند و بیشتر در گعده های باندی حضور دارند و کار تشکیلاتی قابل پاسخگویی نمی کنند. البته من واقعا خوشحال نیستم از این مساله و باعث تاسف است زیرا اگر یک جناح سیاسی خوب عمل نکند باعث عملکرد ضعیف بقیه هم می شود.

شیرزاد با گلایه از برخی جریان های رادیکال یادآور شد: ما همیشه از جریانی که رادیکال عمل کرده و گهگاه به سمت تحریم رفته ضربه خورده ایم. البته همیشه این افت و خیزها وجود داشته است اما باید این نکته را بدانیم که افرادی که خارج از کشور نشسته و رهنمود می دهند هیچ تحولی در کشور به وجود نیاورده اند.

وی افزود: یک نوع کوتوله گری سیاسی وجود دارد. یک عده ای مهمترین هنرشان این است که روز روشن بیایند و با روشن کردن چراغ ماشین خود مبارزه کنند. فکر می کنند کار مهمی هم می کنند. اگر کسی فکر می کند این کار تاثیر گذار است اشتباه می کنند. این بی عملی سیاسی است نه عمل سیاسی!

شیرزاد بیان کرد: برخی هم می گویند که چرا تنها اصلاح طلب و اصولگرا در صحنه هستند. خب اگر کسی واقعا می تواند در ایت فضای سیاسی کشور راه جدیدی باز کند به صحنه بیاید. اگر گروهی هست که فکر می کند میتواند منشا اثر باشد خب بیایند تلاش کنند کار را دست بگیرند. همه ما از تکثر در فضای سیاسی استقبال می کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه رخدادهای اعتراضی اخیر ممکن است درصدی از مشارکت را کم کند، خاطرنشان کرد: امکان کم و زیاد شدن درصد آرا در انتخابات های بعدی به خصوص انتخابات مجلس وجود دارد اما در مجموع فکر میکنم هوادارن اصلی اصلاح طلبان دچار مشکل نشده اند. اعتماد در جامعه یک شبه به وجود نیامده که با شکستن چند شیشه از بین برود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار