ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۲۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
کاوه قدیری در گفت و گو با ندای ایرانیان تشریح کرد
سیاست های پوپولیستی که در 50 سال اخیر از طرف مسئولان پیگیری و از سوی جامعه مطالبه شده، در کنار مدیریت اشتباه و غیر پاسخگو بلای جان اقتصاد و مهمترین تهدید آینده کشور است
ندای ایرانیان-کاوه قدیری، عضو شورای مرکزی ندای ایرانیان گفت:  فساد، پوپولیسم و همچنین بی اعتمادی از تله های سیاست ورزی در ایران هستند.

قدیری در گفت و گو با پایگاه خبری ندای ایرانیان در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اذعان کارشناسان به نیاز کشور برای اصلاحات اقتصادی این امر صورت نمی پذیرد؟، اظهار داشت: اقتصاد ایران در حال حاضر تحت تاثیر سه پارادایم در زمینه "اقتصاد سیاسی" می باشد که مانع پیشبرد اصلاحات اقتصادی و حل ابَرچالش های های اقتصاد کشور می باشند. اولی اولی فساد و تبعیض اقتصادی است دومی پوپولیسم و سومین چالش بی اعتمادی و شکاف دولت - ملت است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: سیاست های پوپولیستی که در 50 سال اخیر از طرف مسئولان پیگیری و از سوی جامعه مطالبه شده، در کنار مدیریت اشتباه و غیر پاسخگو بلای جان اقتصاد و مهمترین تهدید آینده کشور است. مدیران کشور برای جبران عملکرد ضعیف خود که همواره با عدم پاسخگویی نیز همراه بوده است و برای کسب رضایت کوتاه مدت مردم با اعمال سیاست های توزیعی و پوپولیستی منابع بین نسلی که می بایست برای توسعه و پیشرفت بلند مدت و پایدار کشور هزینه می شد را خرج خرید محبوبیت برای خود کرده اند، اما امروز در نقطه ای قرار داریم که با ته کشیدن منابع امکان ادامه این سیاست ها وجود ندارد.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با تشریح این سیاست های پوپولیستی عنوان کرد: وقتی از سیاست های پوپولیستی حرف می زنیم منظورمان مواردی همچون غیر واقعی نگه داشتن قیمت ارز، پایین نگه داشتن قیمت حامل های انرژی، تعیین دستوری قیمت کالا، پایین نگه داشتن سن بازنشستگی و قوانین مختلف مربوط به این حوزه، پرداخت یارانه سراسری و غیر هدفمند
و... است.

کاوه قدیری همچنین بیان کرد: سیاست های پوپولیستی علاوه بر زیان های فراوان که به طور مستقیم به اقتصاد ما وارد می کند سیاست مداران را وادار به اعمال چرخه ای از سیاست های اشتباه دیگر برای کاهش و جبران زیان ها اشتباهات قبلی می کنند، که خود مشکلات جدیدی برای اقتصاد ایجاد می کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار