ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۲۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
هادی وکیل زاده:
نائب رئيس حزب نداي ايرانيان شعبه فارس گفت: اصلاح‌طلبی در ذات انقلاب و تضمین کننده استمرار آن و مانع انحرافات و کج روی‌ها و قانون شکنی‌هاست.
ندای ایرانیان-هادي وكيل زاده، نائب رئيس حزب نداي ايرانيان شعبه فارس در ابتداي همايش "جايگاه گفتمان اصلاح طلبي در انقلاب اسلامي گفت : در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در آستانه راهپیمایی بیست و دوم بهمن ماه، این ندا بیش از هر صدا و این آرمان بیش از هر زمان به گوش میرسد که آن نهضت بزرگ  نه یک حرکت حزبی، جناحی، طبقاتی، فرقه ای و حتی حکومتی؛ که نهضتی ملی بود و همه طبقات، جناح ها، احزاب و مذاهب ایران را در بر مي گرفت.

وی ادامه داد: انقلاب ملت ایران علیه سلطنت پهلوی، انقلابی اسلامی بود؛ اما آن اسلامی که تبلورش "امام" بود، نه یک گروه و فکر خاص که می کوشند عظمت و فراگیریِ انقلاب اسلامی را در حدّ جناح خود تنزل دهند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب بیان کرد: امام معنای ملت را از درونِ شریعت زنده کرد؛ بدین صورت که در جریان انقلاب اسلامی ایران، همه ایرانیان به مشارکت در انقلاب و تغییر رژیم سابق و تاسیس نظام تازه دعوت شدند. پیروزی انقلاب اسلامی ایران مرهون جان فشانی همه ملت ایران بود و  پس از پیروزی انقلاب نیز روشنفکران چپ و راست، مسلمانان و دیگر موحدان، پیروان مذاهب اهل بیت و اهل سنت دوشادوش هم به مشارکت در امور کشور فراخوانده شدند.

وکیل زاده تصریح کرد: متاسفانه تندروی از هر سو، هرج و مرج گرایی و سوء استفاده از گوهر آزادی در صدر انقلاب و بلای خانمان سوز تروریسم و تحمیل یک جنگ طولانی بر ملت ایران از سوی بیگانگان، همه دست به دست هم داد که وحدت طلبی سیاسی بر کثرت گرایی سیاسی غلبه کند و آن تنوع و تکثر صدر انقلاب از کف برود.

وی با بیان اینکه جشن انقلاب یک جشن ملی است که حزب و جناح و گروه نمی شناسد، اظهار داشت:  بزرگداشت انقلابی به عظمت انقلاب اسلامی، باید به عظمت و بزرگی خود آن انقلاب باشد.همه پدیدآورندگان انقلاب باید در بزرگداشت آن نقش داشته باشند.  ای کاش یک ستاد کاملا غیر دولتی مرکب از احزاب و اصناف و نهادهای مدنی، برپایی راهپیمایی ۲۲بهمن ماه را بر عهده داشت و دولتمردان و حاکمان تنها به عنوان میهمان به آن دعوت می شدند.

وکیل زاده افزود: ما معتقدیم شعارهای‌اصلی‌ انقلاب‌ ما هنوز زنده‌ است:  ما هنوز خواستار "استقلال"ایم و نمي خواهيم زیر پرچم هیچ نیروی خارجی قرار بگيريم و به این دستاورد افتخار مي كنيم. ما به این توانایی رسیده ایم که لنگرگاه صلح خاورمیانه باشیم.

نائب رئيس حزب نداي ايرانيان شعبه فارس اذعان کرد: حزب ما همچنین بر اساس اصل اساسی "ازادی" به عنوان یکی از شعارهای محوری انقلاب اسلامی، خواهان رفع محدودیت از همه جناح های سیاسی قانونی کشور برای مشارکت در اداره کشور است و هرگونه تحدید نیروهای سیاسی وفادار به انقلاب اسلامی و قانون اساسی را انحراف از آرمانها و ارزشهای انقلاب مي دانيم.

او  با اشتباه دانستن  انحصار گفتمان انقلاب اسلامی به یک جناح سیاسی تاکید کرد: بار دیگر بر راه حل های دلسوزان انقلاب برای باز آفرینی وحدت ملی تاکید می کنیم و آن را کارآمد می دانیم.
 اصلاح‌طلبی در ذات انقلاب و تضمین کننده استمرار آن و مانع انحرافات و کج روی‌ها و قانون شکنی‌هاست. اصلاح طلبان نه از انقلاب و نظام حذف شدنی هستند و نه دچار استحاله و تغییر هویت می‌شوند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با انکارناپذیر خواندن نقش اصلاح طلبان در انقلاب، دفاع مقدس و در همه برهه‌ها یادآور شد: علیرغم کارشکنی‌ها با درآمد ارزی بسیار پایین تری نسبت به دوره‌های بعدی توانست وضعیت اقتصادی را بهبود بخشد و رشد اقتصادی تا بالای ۸ درصد و کاهش تورم به زیر ۱۵ درصد از دستاوردهای این دوره است.

نائب رئيس حزب نداي ايرانيان شعبه فارس همچنین در پایان گفت: حزب ندای ایرانیان همچون گذشته در ۲۲بهمن ماه به عنوان قطره ای  از دریای ملت به صفوف راه پیمایانی خواهد پیوست که ٣٩سال پیش، "آزادی" را در کنار "استقلال" و این هر دو را به عنوان دو استوانه جمهوری اسلامی مي خواستند و می خواهند. پس بار دیگر ندا مي دهيم : استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار