ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۲۷۲۶
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
محسن غرویان در گفت و گو با ندای ایرانیان:
محسن غرویان گفت: بعد سیاسی نماز جمعه باید توسط چهره های سیاسی در سطح آیت الله مرحوم هاشمی رفسنجانی بیان شود
ندای ایرانیان- یک استاد حوزه علمیه گفت: من مکررا پیشنهاد کردم که باید شخصیت هایی مثل آقای روحانی که برجسته ترین شخصیت سیاسی امروز ایران و رئیس جمهور ایران هستند در نماز جمعه استفاده شود.

محسن غرویان در گفت و گو با پایگاه خبری ندای ایرانیان، اظهار داشت: بعد سیاسی نماز جمعه باید توسط چهره های سیاسی در سطح آیت الله مرحوم هاشمی رفسنجانی بیان شود. توقع اکثر ملت ایران این است که مسائل سیاسی و تحلیل های سیاسی روز را در عرصه سیاست خارجی و داخلی از رئیس جمهورشان در نماز جمعه بشنوند.


آیت الله محسن غرویان با اشاره به حضور کمرنگ مردم در نمازجمعه گفت:نماز جمعه یک یک نهاد عبادی و سیاسی است و باید جاذبه های این نماز چه از نظر معنوی و چه از نظر سیاسی رعایت شود. منظور از جاذبه های معنوی  همان جاذبه های اخلاقی است که اگر توسط سخنرانان و خطیبان مسائل روحی و اخلاقی را به خصوص برای نسل جوان بیان کنند باعث افزایش مشارکت آنان خواهد شد.

غرویان با بیان اینکه نماز جمعه نباید در انحصار یک جناح خاص باشد، اظهار داشت : از منظر سیاسی نیز باید به مسائل حقیقی سیاست توسط شخصیت های سیاسی مستقل و معتدل بیان شود. وقتی اعتدال باشد جمعیت بیشتری از مردم از هر جناح بندی سیاسی جذب این نهاد مهم می شوند. اما اگر نماز جمعه فقط به یک جناح خاص تعلق داشته باشد افکار و اندیشه های همان جناح خاص مطرح بشود طبیعتا دیگر جناح های سیاسی در نمازجمعه شرکت نخواهند کرد.

غرویان بیان کرد: تناقضاتی که گاها در مواضع مسئولان سیاست خارجی و ائمه جمعه مشاهده می شود نشان دهنده ی ناهماهنگی و تفرقه و تشتت در کلیت نظام اسلامی است. در دنیا نگاه می کنند به جمهوری اسلامی ایران و این تلقی را خواهند داشت که در جایی دولت، در جای دیگر قوه قضاییه، در جای دیگر قوه مقننه، شورای نگهبان و... مواضع خلاف هم دارند و دشمن خارجی احساس می کند که در کشور تفرقه وجود دارد

او افزود: این مسئله باعث طمع بیگانگان خواهد شد که فکر می کنند می توانند خصومت بیشتری بورزند اما اگر دولت جمهوری اسلامی سخنگوی واحد باشد و بقیه دستگاه ها سیاست های قانونی خود را دنبال کنند اتحاد بیشتری به نمایش در خواهد آمد و موقعیت کشور در سیاست خارجی نیز بهبود پیدا می کند.

این استاد حوزه علمیه در پایان گفت: البته با تغییرات به وجود آمده در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه می توان امیدوار بود که خواست و مطالبات مردم در نماز جمعه محقق شود. تریبون های نماز جمعه از انحصار جناحی خاص خارج شود و مردم انگیزه بیشتری برای حضور در نماز جمعه پیدا کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار