ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۲۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
بودجه ای که فضل و بخشش های میلیاردی آن شورا را بهت زده کرده است...

ندای ایرانیان - زهرا سادات محمدی* : موشکافی های شورا و اعتراض معاون شهردار تهران به جابه جایی های بودجه97، تعارض مدیریت شهری را به نقطه اوج رسانده و بعید است به همین جا هم ختم شود. شهردار تهران بعد از گذشت زمان کوتاهی از گزارش عملکرد صد روزه اش، که اشاره ای داشت پررنگ به تخلفات و حاتم بخشی های احمدی نژاد گونه، شهردار 12 ساله اصولگرایان، بودجه ی پیشنهادی سال آینده این نهاد را به شورای شهر تقدیم کرده است. بودجه ای که فضل و بخشش های میلیاردی آن شورا را بهت زده کرده است. اعتبار در نظر گرفته شده برای ماموریت های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران هم مثل حقوق و دستمزد کارکنان اش کاهش یافته ولی کمک های خاص و معنادار همچنان سر به فلک می زند. هر چند اختلاف ها در تخصیص منابع بین نهاد ناظر و مجری دور از نظر نیست و گاهی هم برای تحقق اهداف، الزامی است ولی این سوال مطرح می شود که رایزنی و مشورت بین اعضای شورا و شهرداری تهران برای تدوین بودجه 97 انجام نشده است و آیا شهرداری تهران با دغدغه های شورای پنجم آشنا نبودند؟ عدم تعامل سازنده در مدیریت شهری ملموس است و این روزها تنها نظاره گر نتایج بی توجهی به آن هستیم.

این چالش به طور قطع مانع توجه شهرداری به اقتصادی بودن ، کارایی و اثربخشی منابع موجود به عبارتی مدیریت مالی خواهد شد. شرایط موجود و حاشیه سازی ها جز جاماندن بودجه 97 شهرتهران از ریزبینی های کارشناسی تمرکز را از اهداف، نتایج و منابع حاصل از هریک از اقلام هزینه ای و یافتن پاسخ به این سوال بود که درآمد ها به چه منظور خرج می شوند، دور می کند.

از آنجائیکه اختصاص هدفمند اعتبار به فعالیت ها می تواند ضمن شفاف سازی نحوه توزیع منابع، امکان پایش عملیاتی و انتظار برای دسترسی به نتایج هزینه ها را فراهم می سازد، می تواند زمینه ساز هم فکری و همکاری لازم برای توسعه پایدار شود.


* عضو حزب ندای ایرانیان

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار