ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۲۹۰۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
شهاب طباطبایی:
سخنگوی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه قوانین فعلی کشور برای برخورد با پدیده کودک‌آزاری و پیشگیری از آن ناکارآمد است، گفت: دولت برای معضلات اجتماعی به‌صورت جدی چاره‌اندیشی کند.
ندای ایرانیان -سخنگوی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه قوانین فعلی کشور برای برخورد با پدیده کودک‌آزاری و پیشگیری از آن ناکارآمد است، گفت: دولت برای معضلات اجتماعی به‌صورت جدی چاره‌اندیشی کند.

سیدشهاب طباطبایی سخنگوی حزب ندای ایرانیان در گفت‌وگو با فارس ، با بیان اینکه قوانین فعلی کشور برای برخورد با پدیده کودک‌آزاری و پیشگیری از آن بسیار ناکارآمد و ناکافی است، گفت: از همین رو، تعلل 6 ساله مجلس شورای اسلامی در تصویب لایحه‌ای با این اهمیت به‌هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست. این روزها جامعه مدنی ایران بیش از پیش در انتظار تصویب نهایی لایحه حمایت از حقوق کودکان است.

سخنگوی حزب ندای ایرانیان افزود: از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی درخواست داریم قبل از اینکه حادثه دل‌خراش دیگری رخ دهد و ذهن جامعه را جریحه‌دار کند با سرعتی بیشتر لایحه حمایت قانونی کودکان را تصویب کنند تا نهادهای قضائی و ذی‌ربط منع قانونی برای اقدامات خود نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم دولت نیز برای این‌چنین معضلات اجتماعی به‌صورت جدی چاره‌اندیشی کند و بودجه مشخص و معینی جهت مقابله، پیشگیری و درمان این قبیل مشکلات اجتماعی تعیین کند و از تمام ابزارها و رسانه‌هایی که در اختیار دارد برای آگاهی بخشی و آموزش عموم مردم درزمینه ی حقوق شهروندی و بخصوص حقوق کودکان استفاده کند. در کنار تصویب این لایحه؛ به آگاهی بخشی، جریان سازی، آموزش و فرهنگ‌سازی برای حل ریشه‌ای مشکلات کودکان و نوجوانان نیاز داریم.

این عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در پایان تأکید کرد: در رابطه با مبحث کودک‌آزاری و حقوق کودکان همه ما باید احساس مسئولیت کنیم. آینده کشور به دست کودکان و نوجوانان است، با توجه ویژه به آموزش، توانمندسازی فردی و اجتماعی و سلامت این نسل، درواقع آینده خوبی را برای رشد و تعالی کشور رقم‌زده‌ایم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار