ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۲۹۱۴
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
با کمک بزرگان نظام و علاقه‌مندان واقعی کسانی که به منطق حل و فصل باور دارند راهی برای حل این مساله اندیشیده شود که طرفین از این مسله احساس شکست نکنند.
ندای ایرانیان - نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفته است که مسئولان قضایی و امنیتی وعده رفع حصر تا پایان سال را داده‌اند. اخبار ماه های اخیر حکایت از گشایش هایی درباره مساله حصر دارد.

به گزارش پایگاه خبری ندای ایرانیان، علی مطهری در حاشیه جلسه علنی مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره موضوع حصر گفه است: به ما قول هایی دادند و گفته‌اند زیاد در رسانه‌ها اظهارنظر نکنیم و در مقابل آن‌ها به دنبال این هستند که تا پایان سال به این موضوع خاتمه بدهند. ما هم منتظریم آیا آن‌ها به قول‌شان عمل می‌کنند یا نه.

چندی پیش محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در همایشی که در دفتر حزب ندای ایرانیان برگزار شده بود به این مساله اشاره کرده بود.

گشایش های صورت گرفته در ماه های اخیر  از جمله دیدارهای مهدی کروبی با شخصیت های سیاسی و همچنین امکان ملاقات بیشتر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با خانواده خود  هم حکایت از آن دارد که گشایش هایی در بحث حصر ایجاد شده است.

همچنین چند وقتی است کمیته رفع حصر برای پیگیری وضعیت محصورین در فراکسیون امید تشکیل شده است. اعضای این کمیته در توضیح گزارش عملکرد خود فضا برای پایان یافتن حصر را مساعد خوانده و ابراز امیدواری برای پایان حصر کرده اند.

فعالان سیاسی مختلف نیز درباره مساله حصر تاکنون واکنش نشان دادند. حجت الاسلام سیدمهدی طباطبایی خطیب برجسته و استاد اخلاق درباره حصر گفته است: این موضوع مربوط به مسئولین رده بالا می شود. با این حال، بنده از روز اول هم گفتم حصر هر چه ادامه پیدا کند به ضرر نظام است.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان نیز اظهار داشته است: یکی از تلخ ترین حوادث دوران حیات سیاسی ما حصر بود که به نظر من همه عقلای سیاسی و وجوه سیاست از چنین رخدادی به هر علت قابل دفاع یا غیر قابل دفاعی راضی نباشند. این مساله برازنده نظام اسلامی هم نیست. امیدوارم با کمک بزرگان نظام و علاقه‌مندان واقعی کسانی که به منطق حل و فصل باور دارند راهی برای حل این مساله اندیشیده شود که طرفین از این مسله احساس شکست نکنند.

رییس جمهور نیز بارها و بارها به صورت علنی انتقاد خود از حصر را اعلام کرده است. دبیر شورای عالی امنیت ملی هم اخیرا در خصوص پرونده حصر گفته است: تصمیم اتخاذ شده در خصوص ایجاد گشایش در وضعیت آقایان کروبی ، موسوی وخانم رهنورد به صورت تدریجی در حال انجام است.

مطهری،نایب رییس مجلس به عنوان یکی از مهمترین مخالفین حصراعلام کرده چون مسئولان حرف روشنی نزده‌اند ما روی قول‌هایی که داده‌اند حساب می‌کنیم تا ببینیم آیا این اتفاق تا پایان سال رخ می‌دهد یا نه؟ در غیر این صورت اعتراضات‌مان را شروع می‌کنیم!

او همچنین گفته است: این قول در مذاکره و ملاقات‌ها مطرح شده و مسئولان امنیتی و قضایی هم آن را گفته‌اند که ما منتظر اقدامات آن‌ها هستیم.من شخصا معتقدم اگر محصورین خطایی هم کرده‌اند هفت سال حصر خانگی واقعا مجازات قابل توجهی است و کافی است.

موسوی، کروبی و رهنورد  به دنبال حوادث پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹در حصر خانگی به سر می‌برند. باید منتظر ماند و دید سرانجام قصه پر غصه حصر که به زعم بسیاری از دلسوزان نظام به نفع کشور نیست چه می شود.برچسب ها: حصر ، خرازی ، مطهری ، موسوی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار