ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۲۹۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲

ندای ایرانیان -منابع امنیتی عراق از کشف گور دسته‌جمعی دیگر در استان نینوی خبر می‌دهند.

به گزارش العالم، سرگرد «کاظم مزهر العتابی»، افسر ارتش عراق امروز (شنبه) اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور موفق شده‌اند یک این گور دسته جمعی بزرگی را که جسد 111 نفر قربانیان گروه تروریستی داعش در خود جای داده است، در استان نینوی به مرکزیت شهر موصل کشف کنند.

وی افزود، نیروهای ارتش عراق این گور را با هدایت و راهنمایی شاهدان محلی در روستای «الرمضانیه» واقع در شهرستان «القیاره» استان نینوی کشف کرده‌اند.

به گفته این افسر عراقی، بررسی‌های به عمل آمده روی اجساد این 111 قربانی نشان می‌دهد که با شلیک به ناحیه سر و سینه اعدام شده‌اند.

سرگرد العتابی افزود، به احتمال زیاد عناصر تروریستی داعش این افراد را در ابتدای اشغال استان نینوی در سال 2014 اعدام کرده‌اند و بیشتر آن‌ها کارمندهای کمیساریای انتخابات و نیروهای امنیتی این استان بوده‌اند.

گروه تروریستی داعش ژوئن 2014 در پی حمله غافلگیرانه از سمت سوریه وارد استان نینوی شد و مرکز آن شهر موصل را به اشغال خود درآورد.

تلاش نیروهای عراقی برای آزادسازی این شهر طی عملیاتی موسوم به عملیات «قادمون یانینوی» که از سال 2016 شروه شده بود سال گذشته نتیجه داد و حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق، رسما 9 ژوئیه آزادسازی شهر موصل را اعلام کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار