ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۲۹۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰

ندای ایرانیان -نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی طی تذکری به رئیس جمهور و وزیر امورخارجه نسبت به سکوت در برابر تجاوز دولت ترکیه در عفرین سوریه انتقاد کرد.

 جلال محمودزاده در تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز  مجلس خطاب به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه اظهار کرد: مگر نه این است که جهت گیری سیاست خارجی کشور و نظام در دفاع از مظلوم باید متمرکز باشد، چرا نسبت به جنایات اردوغان در کردستان سوریه ساکت هستند؟

وی تصریح کرد: همه می دانند بعد از جنگ چالدران در حدود ۵۰۰ سال پیش و قرارداد ننگین استعمار در حدود ۱۰۰ سال پیش کردها از سرزمین مادری‌شان ایران جدا شدند و بین ۴ کشور ایران، ترکیه، سوریه و عراق تقسیم شدند. در سال‌های گذشته نیز صدام جنایت‌کار با انجام شدیدترین جنایت‌ها بیش از ۲ هزار روستا در کردستان عراق را با خاک یکسان کرده و ۱۸۲ هزار نفر از زنان، کودکان و مردمان بی دفاع کردها را زنده به گور کرد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس همچنین بیان کرد: دولت فاشیست و ضد بشری ترکیه جمعیت بیش از ۲۰ میلیون نفر از کردهای ترکیه را نادیده گرفته و با شدیدترین رفتارهای دیکتاتوری با کردها برخورد می‌کند. بیش از ۵۰ درصد از کردهای سوریه حتی از کمترین حقوق قانونی و داشتن شناسنامه محروم  بودند.

وی یادآور شد: حکومت استکباری شاهنشاهی حرکت کردی در ایران را با همکاری دولت شوروی سابق سرکوب و در مهاباد قاضی محمد، این فرد مبارز و هم قطارانش را به دار آویخت. حال بعد از این همه ظلم و ستمی که به کردها در طول تاریخ دولت‌های فاشیسم و دیکتاتور روا داشته‌اند نوبت وحشی‌گری ترکیه و قتل عام کودکان، زنان و مردمان بی دفاع عفرین و کردستان سوریه با همکاری رژیم ترکیه در جلوی دیدگان منطقه و سازمان ملل و قدرت‌های استکباری است.

این نماینده اهل سنت مجلس در ادامه گفت:  مگر همان مردان و شیرزنان کرد نبودند که در عراق، سوریه و کوبانی جنایت کارترین نیروهای جهادی را به زانو درآوردند. مگر نیروهای  جهادی از ترکیه عازم سوریه و عراق نشدند، حال به جای تشکر جامعه جهانی از زنان و مردان پیشمرگ کُرد، کشور ترکیه با جمع آوری نیروهای فراری جهادی با بهره گیری از توان نظامی ناتو و استفاده از بمب‌های شیمیایی در جلوی چشمان دولت‌های مدعی حقوق بشر و جهان و منطقه مشغول کودک کشی و جنایت است.

محمودزاده خاطرنشان کرد: دولت روحانی و روسیه در این تجاوز آشکار دولت ترکیه به کشور و سرزمین دیگری متاسفانه ساکت هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اما دیکتاتورها خوب بدانند ملت کرد را هیچ قدرتی نمی‌تواند به زانو درآورد. گردان‌های شیرزنان کرد در عفرین همانند کوبانی پوزه کثیف دولت ترکیه و مزدوران داعش و دولت‌های مدافع آنان را به زمین ذلت خواهند کوبید اما تاریخ سکوت ملت ها و کشورهای مدعی حقوق بشر در برابر قتل عام زنان و کودکان را فراموش نخواهند کرد.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار