ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۳۰۰۶
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
سیداحمد موسوی در گفت و گو با ندای ایرانیان تشریح کرد
اگر دولت فعلی ضعیف عمل کند که متاسفانه در بسیاری از حوزه‌ها ضعیف عمل کرده است حضور تیم احمدی‌نژاد و امثال آنها جدی‌تر خواهد شد.
ندای ایرانیان -سیداحمد موسوی  در پاسخ به این سوال که تحرکات احمدی نژاد را چطور ارزیابی می کنید گفت: ما ابتدا باید یک دسته بندی مشخص داشته باشیم اگر در یک دسته بندی کلی نگاه کنیم در سی سال گذشته دو جریان اصلاح طلب و اصول گرا ( که البته در گذشته به عنوان جناح های چپ و راست شناسایی می‌شدند ) در عرصه سیاسی ایران فعالیت داشته‌اند.

او در گفت و گو با پایگاه خبری ندای ایرانیان ادامه داد:  به عبارتی بیشترین فعالیت از آن این دو مجموعه سیاسی بوده که البته فعالین کوچک دیگری بودند که مهم ترین آن به جریان میانه معروف بود که منتسب به آقای هاشمی بود که در دهه ۶۰ متمایل به چپ و در دهه 70 با راست همراه بودند.  امروز نیز دو جریا ن فکری معروفند  و جریان میانه نیز با غلظت فکری و عملیاتی به مراتب کمتر به جریان اعتدال ترجمه شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: جریان احمدی نژاد مجموعه‌ای نیست که بتوان به خودی خود آن را تعریف کرد و حضور آنها زمانی تعریف می شود که دولت و جریان مستقر فروغی از خود نشان ندهد و هرچه کم فروغ تر باشد حضور جریان احمدی نژاد بیشتر لمس می شود. در واقع نیستی است که با نبود هستی تعریف می شود و تاریکی ای است که با نبود نور قابل تعریف می باشد پس هر چه دولت مستقر کمتر ثابت شود دولت مثلا  بهار سعی می کند جای رقیب دیرین اصلاح طلبان که همان اصولگرایان هستند را بگیرد. حال باید ببینیم که در کجای معادلات قرار داریم.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان افزود: دولت فعلی که به دولت اعتدال شهره یافته است به جز در مدیریت سیاست خارجی که موفق عمل کرده در سایر حوزه ها که مستقیم با مردم در ارتباط است در چه موقعیتی قرار دارد؟ به نظر می رسد دولت اعتدال و مجموعه اصلاح طلبان ضریب نفوذشان  در بین مردم به دلیل ضعف در کارآمدی به حداقل ممکن در سه دهه گذشته رسیده است.

او اضافه کرد: علیرغم اینکه خیلی از شاخص ها به نسبت دولت گذشته بهبود یافته اما می توان گفت دولت در بسیاری از حوزه ها قدرت جمع بندی درستی ندارد که می توان به فساد سیستمی، ضعف در اجرای خصوصی سازی و در بعضی موارد  اجرای اختصاصی سازی ،  نرخ بالای بیکاری ، ضعف در سرمایه گذاری، بحران مدیریت آب، بحران مدیریت منابع و مصارف آب و برق و گاز و بنزین، بحران ناشی از عدم اجرای هدفمندی یارانه ها،  بحران ناشی از بانک ها و موسسات مالی ( که از بی توجهی اتفاق افتاد) ، جولان رانت خواران و فشار سازمان مالیاتی بر گرده تولید کنندگان  و تعدادی  از عوامل اجرایی که به جای پرداختن به وظایف قانونی،  مشغول چانه ‌زنی برای خود و اطرافیانشان هستند و در نتیجه  همین موضوع باعث شود که مردم رشد برخی  شاخص ها را حس نکنند اشاره کرد و در این صورت  تاریکی اظهار وجود می کند .  بسیاری از عناصر دولت حکم  مغازه دو نبش را دارند و رفتارشان برای تمام فصول تنظیم شده است.

موسوی گفت: آنها فقط می‌خواهند در پست بمانند و به این علت خاوری ها  تعدادشان زیاد می شود و همین مسائل پوپولیستی باعث می شود که دولت از اصلاحات اقتصادی عقب نشینی کند و به جای انتخاب سیاست درست به سیاست عوام فریبانه روی بیاورد .   بدین سبب دولت پیر مردها نمی‌توانند سیاست مدونی تدوین و در صورت تدوین به اجرا در بیاورند ، ریشه مشکلات از این زاویه است نه اینکه جریان احمدی نژاد به ذات خود وجود دارد یا نه.

 
احمد موسوی با تاکید به وابستگی عملکرد دولت فعلی و تیم احمدی نژاد گفت: اگر دولت فعلی ضعیف عمل کند که متاسفانه در بسیاری از حوزه‌ها ضعیف عمل کرده است حضور تیم احمدی‌نژاد و امثال آنها جدی‌تر خواهد شد. البته احمدی نژاد به جز ۵۰ نفری که همیشه در کنارش هستند تیمی ندارد و  مجموعه اصلی مدیریتی احمدی توسط کسانی اداره می شود که فرصت را برای کسب پست غنیمت می شمارند.  در شرایط فعلی نیز هستند از اصلاح‌طلبان نامداری که محافظه کار شدند  و همواره در تلاشند تا برای خود و بستگانشان جای پای باز کنند و تمام اصلاحات را به پای مطامع شخصی خود هزینه کنند . نظام جمهوری اسلامی ایران به مدیران توانمند ، دلسوز و صادق با مردم نیاز دارد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار