ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۳۰۱۱
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
زهرا سادات محمدی*
ندای ایرانیان -برخی معتقدند دوره چهارسال شهردار تهران که با رای تاریخی پایتخت نشینان که بعید است دیگر تکرار شود، وارد بهشت شد، تمام نمی شود و نجفی قبل از پایان آن به دلایلی از این مسند کنار گذاشته می شود یا کناره گیری می کند. این موضوع با واکنش معنادار پارلمان شهری روبه رو شده است ولی اعضای شورای شهر چهارم بر طبل رفتن می کوبند آنها معتقدند، در آینده ای نزدیک نجفی به همان دلیلی که سمت معاون ریاست جمهوری را رها کرد لقای شهرداری تهران را هم به اعطایش می بخشد. بیماری قلبی بهانه یا دلیل کناره گیری از ریاست سازمان صنایع دستی بود سازمانی که هدایت آن پیچیدگی های سکانداری پایتخت را ندارد. شاید هم این موضوع عده ای را دلواپس ماندن نجفی در شهرداری تهران کرده است.
نگارنده معتقد است در پشت پرده این شایعه و موج سیاسی، خواسته و مطالبه افکار عمومی در حال شکل گیری است. ماندگاری شهردار تهران این شائبه را مطرح می کند احتمالا وی در بیان دلیل استعفای خود از سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی در نهایت صداقت با مردم سخن نگفته است. اختلاف با دولت، سنگینی مسئولیت و  دلایل شخصی از دیگر تحلیل های افکار عمومی برای گذشته پر ابهام نجفی خواهد بود که به طور قطع نیازمند شفافیت و پاسخگویی است.
تیم رسانه ای در مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهردار تهران که تاکنون  برآیند فعالیت اش نشان داده است که بی واکنشی را بهترین واکنش در برابر مسئولیت های اجتماعی شهرداری تهران می داند می بایست مناسب ترین اقدام را جهت تنویر افکار عمومی اتخاذ کند. مدیریت ارتباطات اجتماعی این نهاد بر عهده مرکز ارتباطات است. مشاوران و تیم رسانه ای اگر در نیازسنجی جامعه، ارایه محورهای مناسب سخنرانی، ارایه مشاوره در خصوص تقویت فن بیان و زبان بدن شهردار تهران، پیش بینی واکنش های اجتماعی، ارتباطات رسانه ای و ایجاد جریان های رسانه ای  عملکرد قابل قبولی نداشتند که اگر غیر از این بود شهرداری تهران در این ایام با هزینه های اجتماعی کمتری اداره می شد.
پرسونال برند محمد علی نجفی نیازمند ترمیم و شفافیت است، وی برای ابقا به عنوان فردی توانمند، متعهد، صادق و مردمی باید موضع خود را اتخاذ و  بر آن پایدار بماند تا جامعه چرخش او از مدیری فرهنگی به مدیری اجرایی و مقتدر را قبول کند و در مسیر حکمروایی همراه او باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار