ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۳۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
علی چاهه*
نوشتن از امید و امیدواری در یک جامعه ای که ناامیدی برای مردم آن تبدیل به یک عادت شده، به شدت  کسل کننده است و شاید هیچ فایده ای نداشته باشد اما هر فرد که در قبال مسائل زندگی خود، خانواده، آشنایان و همچنین، اجتماعی که در آن زیست میکند مسئول بداند، وظیفه دارد که امید را به آن جامعه تزریق کند.

اگر بخواهیم به دلایل پر رنگ شدن ناامیدی که زیر پوست این شهر نفوذ کرده بپردازیم، ابتدا نیازی جدی به تغییر سیاست های فعلی دولت در تعامل و رفتار با ملت داریم، تا پیوند هایی که امروز بین دولت_ملت گسسته شده، ترمیم یافته و دولت به وظیفه خود که خدمت به مردم است بپردازد.

اما امروز ما شاهد این مسئله هستیم که مسائل اقتصادی و معیشتی در زندگی مردم تاثیرات مخربی بر جای گذاشته است، کما اینکه در هر خانواده افراد به آینده خود امیدی نداشته و هر شخص با وجود تلاشی که انجام می‌دهد ، رسیدن به هدف را ناممکن می داند.

فلذا، دولت باید به سمت شفاف سازی و ایجاد بستری که در آن فرصت پیشرفت برای همگان به صورت برابر وجود داشته باشد گام برداشته و ارزش های انسانی را ملاک سیاست گذاری های خود قرار دهد تا بتواند اعتماد از دست رفته ملت را دوباره بدست آورد. بدین ترتیب شاهد جامعه ای امیدوار و پر نشاط خواهیم بود.

هر فرد نیز وظایفی دارد که باید برای به سعادت رساندن جامعه و امیدوار شدن آن تلاش کند و این مهم میسر نمی شود مگر این که اشخاص به سمت تشکیل سازمان های مردم نهاد و فعالیت مستمر درآنها روی آورند  و آگاهی جامعه را با آموزش افزایش داده،  توانمند سازی خانواده ها را در اولویت خود قرار دهند.

در انتها باید گفت، در جامعه ای که دولت وظایف خود را به درستی انجام دهد و فساد سیستماتیک و رانت های کلان را از میان بردارد، ملت نیز برای رسیدن به موفقیت گام برداشته و با پشتکار جمعی به قاطعیت می توان‌ گفت که شاهد امید و نشاط در جامعه خواهیم بود.

*عضو شورای شاخه جوانان حزب ندای ایرانیان

برچسب ها: امید ، علی چاهه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار