ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۳۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
معاون سیاسی حزب ندای ایرانیان :
معاون سیاسی حزب ندای ایرانیان گفت: جوانگرایی و گسترش فعالیت حزبی در سراسر کشور دو اولویت اصلی حزب ندا برای سال جدید هستند؛ مسئولین نیز باید به این امور توجه کنند.

حزب ندای ایرانیان

معاون سیاسی حزب ندای ایرانیان گفت: جوانگرایی و گسترش فعالیت حزبی در سراسر کشور دو اولویت اصلی حزب ندا برای سال جدید هستند؛ مسئولین نیز باید به این امور توجه کنند.

علی بختیاری در گفت‌وگو با ایسنا در ارتباط با اولویت حزب ندای ایرانیان برای سال پیش‌رو، اظهار کرد: اولویت این حزب برای فعالیت در سال 1397 به سه حوزه تقسیم می‌شود؛ تلاش برای مبارزه با فساد اقتصادی و سیاسی در تمام شئون خودش فارغ از جهت‌گیری سیاسی خواهد بود. باید فساد را در ایران ریشه‌کن کنیم چرا که اگر سلامت اداری و سیاسی در ایران پدیدار شود گوهر عدالت نیز به منصه ظهور خواهد رسید.

وی گفت: فعالیت بعدی حزب در تمرکز ویژه در برطرف کردن فقری است که در جای جای کشور باعث ایجاد شکاف‌های طبقاتی در میان مردم شده است. این اختلافات طبقاتی تقریبا تبدیل به گسل شده است. حد فاصل درآمدها برای افراد در طبقات مختلف اجتماعی فاصله بسیار دور از ذهنی ایجاد کرده است. تلاش حزب ندای ایرانیان این است که بتواند در مقوله فقر و فقرزدایی از چهره ایران اسلامی تلاش مضاعفی با طرح‌ها و برنامه‌های دفاتر زیرمجموعه حزب داشته باشد. حزب ندا تلاش می‌کند تا با کمک برنامه‌ریزی مدون و طرح فرمول‌های اقتصادی دولت و مراجع ذیربط را در حل این مشکلات یاری کرد.  

این  فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه گفت: حزب ندای ایرانیان تلاش می‌کند تا فقر را نه فقط از بعد اقتصادی، بلکه از ابعاد فرهنگی، آموزشی و اجتماعی بررسی کرده و فقرزدایی را در همه شئون با آگاهی‌بخشی به مردم جامعه و آموزش‌های لازم گسترش دهد.

بختیاری سپس با اشاره به شعار سال 1397 مبنی بر حمایت از تولید کالای ایرانی، گفت: کالای ایرانی حاصل فرآیند تولیدی توسط تولیدکننده ایرانی است. فارغ از اینکه سرمایه‌گذار چه کسی است محصولی که تولید می‌شود باید حاصل فعالیت کارگران، متخصصین و دست‌اندرکاران کسانی باشد که در خاک ایران فعالیت می‌کنند،  تا در نهایت حاصل فعالیت‌شان یک کالای ایرانی باشد.

معاون سیاسی حزب ندای ایرانیان سپس گفت: این حزب می‌تواند در راستای فرهنگ‌سازی و حمایت از تولید کالاهای داخلی قدم بردارد تا مردم به راحتی بتوانند به کالاهای ایرانی که حاصل دسترنج کارگران ایران است اعتماد کنند. از سوی دیگر حزب باید با برگزاری نشست‌ها و بررسی بایدهای حمایت از کالای داخلی در راستای تحقق این شعار قدم بردارد چرا که باید بپذیریم اگر چرخ تولید در مملکت ما به چرخش در بیاید آمار بیکاری کاهش پیدا کرده، جریان گردش وجه نقد ما افزایش پیدا کرده و رشد اقتصادی ما بالا می‌رود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه فعالیت‌های سیاسی در ایران همواره هزینه‌هایی را به فعالین سیاسی و احزاب تحمیل کرده است، گفت: یکی از دلایل عمده این موضوع این است که فعل سیاسی و فعالیت حزبی راه رفتن روی تیغ تیزی است که هر لحظه امکان برش و بریدن آن فعالیت وجود دارد. برای جلوگیری از این موضوع باید الزامات فعالیت سیاسی را فرا بگیریم و قوانینی را که برای این موضوع وجود دارد را جدی‌تر بگیریم.

وی گفت: در شهرستان‌ها به جرات می‌توانم بگویم حزب ندای ایرانیان یکی از منسجم‌ترین حزب اصلاح‌طلبی است که در چند سال گذشته توانسته فعالیت حزبی را به صورت عمومی در آورد و اقبال به آن هم زیاد بوده است چرا که خواستگاه جوانان متخصص و متعهد شده است. احزاب دیگر نیز در این راستا تلاش‌هایی کرده‌اند که جای خوشحالی و خشنودی دارد. آرزو می‌کنم که در تمام کشور فعالیت‌های سیاسی به دست متخصصین که همان احزاب هستند سپرده شود تا احزاب بتوانند بر اساس سازوکارهایی که دارند جریان‌های سیاسی کشور را پیش ببرند.

بختیاری گفت: در شهرستان‌هایی که دور از پایتخت قرار می‌گیرند فعالیت سیاسی و حزبی سختی‌ها و حساسیت‌های خاص خودش را دارد. دیدی که دستگاه‌های ناظر و بعضا امنیتی به فعالیت‌های حزبی شهرستان‌ها دارند به مراتب متفاوت‌تر از پایتخت است؛ شاید دلیلش این است که حساسیت‌هایی که در شهرستان‌های ما است بیشتر است. در مجموع خوشحالم از اینکه حزب ندای ایرانیان توانسته است در تمامی شهرستان‌ها سازوکار اصلی را بر اساس برنامه‌های خود پوشش دهد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد که یکی از اولویت‌های اصلی حزب ندا در سال جدید، تمرکز بر جوانگرایی است چرا که عقیده داریم نسل جدید مدیریت کشور باید در دستان جوانان متخصصی باشد که تا امروز در پشت خط ایستاده‌اند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم نسل اول انقلاب آزموده شده است و امتحان خود را پس داده است، چه خوب و چه بد، زمانه وقت اعتماد به نسل جوانی است که تربیت شده همین انقلاب هستند.

بختیاری در پایان گفت:‌ بلاشک حزب ندا تلاش خواهد کرد تا جوانگرایی را که یکی از شاخصه‌های اصلی کشورمان است بتواند در عرصه‌های مدیریتی کشور مطرح کند. من فکر می‌کنم که مسئولین باید این موضوع را مدنظر تصمیمات خود قرار دهند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: علی بختیاری
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار