ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۳۱۳۷
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
معاون سیاسی حزب ندای ایرانیان:
علی بختیاری گفت: نادرستی این تصور که با بگیر و ببند می توان در مسیر ترویج حجاب گامی برداشت سالهاست که ثابت شده است.

علی بختیاری گفت: نادرستی این تصور که با بگیر و ببند می توان در مسیر ترویج حجاب گامی برداشت سالهاست که ثابت شده است.

معاون سیاسی حزب ندای ایرانیان در گفت و گو با ندای ایرانیان اظهار کرد: متاسفانه برخوردی که اخیرا توسط مامورین گشت ارشاد  انجام شد و احساسات عمومی را جریحه دار کرد به یک رویه تبدیل شده و بعضا مامورین خاطی بدون هیچ ملاحظه ای کرامت انسانی شهروندان را خدشه دار میکنند که این امر ناشی از عدم آموزش مناسب و یا عدم نظارت است .

وی ادامه داد: کجای قوانین جمهوری اسلامی اجازه چنین رفتاری را به کسی می دهد؟ حتی مجرمی  که محکومیتش قطعی شده است باید کرامت انسانی اش رعایت شود .هم دین مبین اسلام و هم قوانین موجود در کشور رعایت حقوق و شان شهروندان را لحاظ کرده اند .

این فعال سیاسی همچنین عنوان کرد: هر چند رفتار یک مامور خود سر نمیتواند سبب قضاوت ما در خصوص کلیت نظام و قوانین شود و نباید این کلیت را زیر سوال برد اما وقتش رسیده است که در خصوص ماهیت عملکردی اینگونه رفتارها در قالب گشت ارشاد بازبینی صورت پذیرد .اینکه چرا پس از این همه سال در برخورد با افراد به اصطلاح هنجارشکن در جامعه هنوز هم روند اصلاح صورت نگرفته است .آیا وقت آسیب شناسی فرا نرسیده است ؟رهبری در خصوص امربه معروف و نهی از منکر بیانات شفافی دارند. آیا به این بیانات توجه شده است ؟
اسلام دین رحمانی است و نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر همین دین بر کرامت انسانها تاکید دارد. آیا عملکرد خودسرانه ی برخی افراد سبب دلسردی مردم از دین و نظام نمی شود؟

بختیاری با بیان اینکه نظامی که با رای ۹۸%مردم مستقر شده است هیچگاه با خشونت اقتدارش را به دست نیاورده است، گفت:با هر گونه رفتار توهین آمیز نسبت به مردم باید برخورد لازم صورت پذیرد.اتفاق اخیر  در گسترده ترین حالت ممکن فضای مجازی را قبضه کرد و واکنش های بسیاری به همراه داشت. واکنش هایی که همگی غیرقابل دفاع بودن عملکرد گشت ارشاد را نشان می داد.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تصریح کرد: البته در این بین ابراز تاسف هایی هم از سوی مسئولین امر شد اما صراحتا می گویم که اگر به یک ابراز تاسف ساده بسنده کنیم  و با متخلفین داستان اخیر برخورد جدی و قانونی نشود اعتماد مردم را از خود سلب کرده ایم. متاسفانه این نوبت اول نیست که در قالب ارشاد دختران جامعه با برخوردی زننده حرمت شکنی می کنیم. بعد هم با پنهان شدن پشت فریضه ارزشمندی همچون امر به معروف و نهی از منکر عمل خود را توجیه می کنیم.

وی یادآور شد: بعد از روی کار آمدن دولت احمدی نژاد و ابلاغ طرح عفاف و حجاب و پس از حضور پررنگ گشت هایی موسوم به گشت ارشاد مبارزه با بدحجابی شدت گرفت. بازخورد منفی آن روزها خیلی زود مشخص شد اما متاسفانه شاهد هستیم که حالا هم که بیش از یک دهه از آن روزها می گذرد هنوز هم رویکرد ما نسبت به مسأله حجاب تغییری نکرده است. کار فرهنگیمان هم در این راستا که حاصلی جز دین گریزی و پشت کردن نسل جدید به ما نداشته است.

علی بختیاری با ابراز تاسف از مدافعین اتفاق اخیر خاطرنشان کرد: برخی رسانه های خاص کلیپ منتشر شده از بدرفتاری مامور گشت ارشاد را توطئه خوانده اند. البته این امر از سوی آنها خیلی هم عجیب نیست. عادت کرده ایم که در مواقع اینچنینی به جای حل موضوع صورت مساله را پاک کنیم. امیدوارم مقامات مسئول در این باره موضع مسئولانه ای بگیرند چرا که با مسیری که اکنون پیش گرفته ایم جلب اعتماد مردم از همیشه سخت تر شده است
برچسب ها: علی بختیاری ، حجاب
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار