ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۳۱۴۵
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
الیاس حضرتی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
یک نماینده مجلس شورای اسلامی خواستار تجدیدنظر در مورد اعطای مسئولیت صدور مجوز رادیو تلویزیون دیجیتال به صداوسیما شد.

یک نماینده مجلس شورای اسلامی خواستار تجدیدنظر در مورد اعطای مسئولیت صدور مجوز رادیو تلویزیون دیجیتال به صداوسیما شد.

الیاس حضرتی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به مصوبه کمیسیون فرهنگی مجلس مبنی بر اعطای مسئولیت انحصاری صدور مجوز رادیو تلویزیون دیجیتال به صداوسیما گفت: فکر می‌کنم در این باره کج سلیقگی شده است. کسانی که طراح طرح اداره سازمان صداوسیما بودند دوستان خوب ما هستند و ما در کمیسیون فرهنگی هم دوستان خوبی داریم. برخی نمایندگان به دنبال ایجاد اساسنامه کامل، دقیق و به روز برای صداوسیما بودند؛ چراکه در حال حاضر چنین چیزی وجود ندارد. اما متاسفانه در این طرح چیزهایی جا افتاده و سنت‌هایی حاکم شده که مربوط به 40-50 سال قبل است.

وی با بیان اینکه مناسبت‌ها در فضای تلویزیونی ، دیجیتالی و فضای مجازی کاملا تغییر کرده است، افزود: من فکر می‌کنم بازنگری دقیق‌تری لازم است؛ از جمله اینکه وقتی صداوسیما احساس می‌کند رسانه‌های دیجیتالی و فضای مجازی رقیبش است، نباید صدور مجوز این رسانه‌ها را به صداوسیما واگذار کرد. برای این کار وزارت ارشاد و برخی نهادهای دیگر هستند که می توانند بررسی‌های لازم را انجام دهند. مثل بقیه رسانه‌ها که از ارشاد مجوز می گیرند.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: در حال حاضر دایره و حدود رسانه یک جنس دارد و آن بالا بردن آگاهی عمومی، روشنگری و آموزش است، اما این درست نیست که در رقابت فضای مجازی و صداوسیما بگوییم اینها از رقیب‌شان مجوز بگیرند. امیدواریم این بخش اصلاح شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار