ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۳۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
حامد زائری :
حامد زائری گفت:این روش فیلترینگ مانند تمام انحصارات دیگر نه در بلند مدت و نه در کوتاه مدت جواب نمی دهد. تنها مردم را دچار عسرت و نارضایتی بیشتر می کند و مردم را به قانون گریزی سوق خواهد داد.
 

حامد زائری گفت:این روش فیلترینگ مانند تمام انحصارات دیگر نه در بلند مدت و نه در کوتاه مدت جواب نمی دهد. تنها مردم را دچار عسرت و نارضایتی بیشتر می کند و مردم را به قانون گریزی سوق خواهد داد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با ندای ایرانیان اظهار کرد: آنچه عیان شد و همگان آشکارا مشاهده کردند این بود که فیلترینگ و تصمیمات مرتبط  با آن خارج از دولت گرفته می شود و همچنین دولت در سیستم تصمیم گیر نظام نه قدرت و نه نفوذی دارد  تا پیرامون بسیاری از مسائل این چنین بتوان روی آن حساب باز کرد. پیش تر نیز در مواردی همچون قرارداد های بین المللی و... که نیازمند هماهنگی و تعامل قوای سه گانه در سطوح عالی نظام  بود باز هم آشکارا مشاهده می شد که دولت حسن روحانی نه تنها قدرت و نفوذ کافی به عنوان یک قوه منتخب مردم را ندارد بلکه باید نا کارآمد به نظر می آمد.

وی افزود: دولت نتوانسته نظر مردم را جلب کند و خواسته ایشان را برآورده سازد. مسلما این دولت خواسته یا ناخواسته اصلاح طلب نیست و نباید از آن انتظاراتی را داشته باشیم که از یک دولت اصلاح طلب داریم.

 
زائری با بیان اینکه ریشه بسیاری از مشکلات در قانون گذاری است، گفت: آنچه امروز ملت را از پیشرفت و توسعه باز داشته و اقتصاد ما را دچار مشکلاتی از جمله انحصار و ربا کرده همین قانون گذاری های غلط است. همین قانون اقتصاد را از دست مردم گرفته و به دولت واگذار کرده است. همین قانون رقابت را از اقتصاد ما گرفته است. قانون حتما جایگاه اصلی را در تمام اتفاقات دارد. اگر قرار است چیزی اصلاح شود باید اول قانون اصلاح بشود. اگر مجلس تغییر نخواهد، دولت نخواهد توانست چیزی را تغییر بدهد. دولت به اندازه ای قدرت دارد که قانون مشخص کرده باشد.

وی اضافه کرد: چند دهه است که شاهد تصمیم های غلط این چنین هستیم که حتی هزینه هایی گزاف از جیب مردم برای آن پرداخت می شود و هیچ اثر مثبتی هم ندارد. از جیب مردم پول پرداخت می شود تا فلان سایت یا شبکه را فیلتر کنند و مردم را به طرف فیلتر شکن و قانون گریزی سوق دهند. ماهواره همین بود. ویدئو همین بود. باید یک جایی این رویه غلط اصلاح شود و محل هزینه کرد این پول ها تغییر کند و برود به جایی که توجیه داشته باشد. این تصمیمات در بلند مدت تاثیرات مخرب بر جامعه خواهد داشت.

 
رییس دفتر پایش حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه مسئله پیام رسان داخلی و خارجی نیست، یادآور شد: وقتی در بخشی از نظام به مردم اعتماد نمی کنند و احترام به نظر مردم نمی گذارند؛ مردم هم اعتماد نخواهند کرد. مردم هم احترام نخواهند گذاشت. این را میتوان در انتخابات دید. هر کجا ملت رای داد و به او اعتماد شد پاسخ خوبی گرفته شد. باید همین را راس امور قرار داد. هر طور با مردم رفتار شود، مردم همانگونه پاسخ خواهند داد. مردم صلاح خویش را خوب میدانند. این را باید بپذیرند.
برچسب ها: حامد زائری
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار