ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۳۲۴۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۰
تصویب طرح اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان توسط نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برگ زرینی در کارنامه مجلس دهم در حمایت از کارآمدی مدیران جمهوری اسلامی خواهد بود.
حزب ندای ایرانیان در نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان ضمن تقدیر از تلاش‌های آنان در تصویب این طرح چهار پیشنهاد تازه را در روند پیگیری این طرح مطرح کرد.

متن این نامه را در ادامه می‌خوانید.


بسمه تعالی

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

تصویب طرح اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان توسط نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برگ زرینی در کارنامه مجلس دهم در حمایت از کارآمدی مدیران جمهوری اسلامی خواهد بود.

حزب ندای ایرانیان ضمن قدردانی و تشکر از نمایندگان ملت به خصوص جناب اقای دکتر محمدرضا عارف رئیس محترم فراکسیون امید، جناب اقای دکتر علی لاریجانی رئیس محترم مجلس، نمایندگان محترم عضو فراکسیون های جوانان و امید و سایر نمایندگان حامی طرح و انتقاد از دولت جناب اقای روحانی به دلیل مخالفت با این پیشنهاد موارد زیر را جهت ادامه پیگیری خود برای تصویب و اجرای این قانون قابل ذکر می داند.

۱- ارجاع جزئیات این طرح به کمیسیون اجتماعی برای اصلاح می تواند فرصتی برای مخالفین طرح در افزایش استثناهای قانونی و در نتیجه از کار انداختن این مصوبه مجلس باشد. حزب ندای ایرانیان مصرانه از نمایندگان مجلس به خصوص اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس درخواست می کند اجازه ندهند لابی ها و فشارهای بازنشستگان دولتی که مخالفت خود را با این طرح در صحن علنی اعلام داشته است، باعث شود جزئیات طرح، تغییرات چندانی پیدا کند و راه فرار قانونی برای مخالفین و مشمولین این قانون فراهم شود.

۲- اجماع جوانان با گرایش های سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا در پیگیری و حمایت از این طرح نشان داد می توان به گفتگو و توافق جریانات مختلف بر سر مسائل کلان تر و مهم تر کشور امید بست. امری که تا کنون با خودخواهی های بزرگان دو جریان کشور اتفاق نیفتاده است. امید داریم این طرح و سایر موارد مرتبط به حقوق نسل دوم و سوم انقلاب اسلامی و البته منافع کلان ایران عزیز باعث افزایش این گفتگوها و فعالیت مشترک جوانان با یکدیگر و در نتیجه الگو برداری بزرگان نظام از آن شود.

۳- متاسفانه نظام اسلامی مان با وجود دستاوردهای فراوان در امر جانشین پروری ضعف های جدی داشته است. شایسته کشوری که می خواست در چشم انداز ۲۰ ساله خود در حوزه های مختلف اقتصادی، علمی، فرهنگی و .. به الگویی برای کشورهای منطقه تبدیل شود، نیست که در رده های مختلف مدیریتی به حلقه های بسته و محدود خلاصه گردد. امری که علاوه بر فراهم شدن بستر فساد به محافظه کاری و پیرسالاری مدیریتی و در نتیجه ناکارآمدی مدیران کشور منجر شده است.

 تردیدی نیست که برای بالا بردن کارآمدی باید شور و انرژی و خلاقیت جوانان ضمیمه تجربه و سابقه شود. متاسفانه در این سالها منافع کشور از دو لبه افراط جوانگراییِ صرف و سالخوردگی مطلق اسیب دیده است. دولت قبل با نادیده گرفتن تجربه مدیران توانمند و دولت فعلی با نادیده گرفتن انرژی، خلاقیت و شجاعت جوانان، تکمیل کننده پازلی برای عقب ماندگی و در جا زدن کشور شده اند.

۴- ندای ایرانیان بر خود فرض می داند تا تصویب کامل این طرح در کمیسیون اجتماعی، صحن علنی مجلس و تصویب توسط شورای محترم نگهبان دست از پیگیری این مطالبه به حق جوانان کشور دست بر ندارد و پس از تصویب طرح، اجرای بدون کم و کاست این قانون را از دولت محترم خواستار شود. مجددا ضمن تشکر از نمایندگان محترم برای همراهی در تصویب طرح از آنان می خواهیم شور، انگیزه، خلاقیت و امید را به بدنه مدیریتی کشور بازگردانند.

حزب ندای ایرانیان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار