ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۳۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
در واکنش به تصویب طرح منع به کارگیری بازنشستگان:
حزب ندا حزبِ جوانی است که جوانانی کارکشته و دلسوز ایران دارد که در پی پاسخ به شور جوانان است و خواست به آن‌ها اعلام کرد که ما همراه و حامی جوانان هستیم.

طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگاندر نهایت علیرغم مخالفت دولت با رای بالا نمایندگان تصویب شد تا یک گام دیگر برای بهبود شرایط جهت حضور جوانان در پست‌های اجرایی مهیاتر شود. در نهایت اما بخش‌هایی از طرح جهت اصلاح به کمیسیون ارجاع داده شد.

پیرو این امر حزب ندای ایرانیان نیز در نامه‌ای تازه به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان ضمن تقدیر از تلاش‌های آنان در تصویب این طرح چهار پیشنهاد تازه را در روند پیگیری این طرح مطرح کرد.

در همین زمینه محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس به ندای ایرانیان گفت:«این قانون دغدغه دیرین بخشی از جامعه به خصوص جوانان بوده و اینکه انتظار بوده در راستای بیکاری جوانان حرکت کنیم. در همین جهت دوستان ما با تمام مخالفت‌هایی که برخی داشتند این قانون را با رای خوبی تصویب کردن هرچند بخش‌هایی از قانون برای چکش کاری به کمیسیون مربوطه بازگشت.»

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانینان در ادامه افزود:«بعضی پیشنهادت مثبت و بعضی منفی بود. مثلا یک ایراد دوستان این است که وقتی ما اجازه بدهیم بازنشستگان مشاور شوند باب مشاور و مشاور بازی در وزارتخانه‌ها و ادارت باز می‌شود. مسئله دیگر این است که ممکن است که جایی نیاز به این نیروهای مجرب باشد و نیاز به حضورشان باشد. ولی در مجموع مجلس حامی طرح است.»

وی در پاسخ به پرسشی درباره ضمانت اجرایی این قانون تاکید کرد»«این قانون قانونِ مجلس است و ضمانت اجرایی بالایی دارد، اگر در واقع در جایی مثل برنامه‌هایی پنج ساله میزان عمل شدن به قانون کم بوده ولی در مجموع قانون مجلس ضمانت اجرایی بالایی دارد.»

بیراندی درباره مخالفت دولت با این قانون گفت:«دولت می‌گوید این‌ها نیروهای مجرب هستند و نباید بدنه دولت را از این نیروها محروم کرد ولی ما معتقدیم استعداد و نیروی جوانی اولویت دارد و هر وقت جوانان وارد مدیریت کشور شدند بحران‌ها حل شده است، آن چنان که در جنگ هم چنین بود. ما بر همین مبنا معتقدیم دولت باید به وعده اش دباره جوانان عمل کند. به نظرم دولت مخالف جوانگرایی نیست و دولت از طرح‌های جوانان حمایت دارد و از تفکیک سازمان جوانان هم حمایت کرده. »

این عضو شورای مرکززی حزب ندای ایرانیان درباره عملکرد این حزب در حمایت از این قانون گفت:«حزب ندا حزبِ جوانی است که جوانانی کارکشته و دلسوز ایران دارد که در پی پاسخ به شور جوانان است و خواست به آن‌ها اعلام کرد که ما همراه و حامی جوانان هستیم.»برچسب ها: بیرانوند ، ندا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار