ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۳۳۲۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
مرضیه امیری در گفت و گو با ندای ایرانیان:
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: تیم اقتصادی روحانی با شرایط فعلی متناسب نیست و حتی مشکل ساز است. روحانی باید با مردم بیشتر صحبت کند، وعده نا بجا ندهد، بخشی از حقایق را که می تواند به مردم بگوید.
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: تیم اقتصادی روحانی با شرایط فعلی متناسب نیست و حتی مشکل ساز است. روحانی باید با مردم بیشتر صحبت کند، وعده نا بجا ندهد، بخشی از حقایق را که می تواند به مردم بگوید.

مرضیه امیری در گفت و گو با پایگاه خبری ندای ایرانیان با تاکید بر ضعف عملکرد در بدنه دولت یادآور شد: تیم رسانه ای دولت ضعیف است، از ابتدا هم ضعیف بود، در این زمینه باید تغییرات جدی انجام دهد.

او با بیان اینکه کشور در آستانه پیچی تاریخی قرار دارد، بیان کرد: برآیند نیروهای خارجی و گاه داخلی بر علیه دولت منتخب مردم است، اقتصاد کشور با چالشی جدی روبرو شده و تحت تاثیر مشکلات متعدد نارضایتی در میان توده مردم بیشتر شده است.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان ادامه داد: با توجه به وضعیت بین المللی و داخلی در حال حاضر همدلی و حمایت همراه با انتقاد و راهنمایی های راهگشا و دلسوزانه از دولت برای اصلاح طلبان الزامیست.

امیری خاطرنشان کرد: اگر حمایت اصلاح طلبان از دولتی که با تمام توان تلاش در دفاع از منافع ملت و کشور دارد برداشته شود، می توان انتظار داشت که دچار بحرانی جدی در عرصه داخلی شویم که نهایتا صدمات جبران ناپذیری به کشور وارد خواهد کرد.

او همچنین گفت: دولت توان این را ندارد تا در چند جبهه مبارزه کند، با همین مقدورات فعلی و کارشکنیهای جریانات موازی و مخالفین شانس تامین منافع ملی در جدال بین المللی و حل فصل بحرانهای اقتصادی زیاد نیست.اصلاح طلبان نباید جبهه جدیدی علیه دولت بگشایند. اگر چنین اتفاقی بیفتد باید منتظر ظهور احمدی نژاد جدیدی بود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب چالش های امروز کشور را نتیجه فرصت سوزی تیم احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری اوباما خواند و یادآور شد: اگر از آن فرصت طلایی برای ترمیم و تحکیم روابط سیاسی اقتصادی ایران و غرب استفاده شده بود، امروز دیوانه ای چون ترامپ نمی توانست با هزینه کمی زیر میز بازی بزند.

امیری با ابراز تاسف از پایین آمدن اقبال مردم نسبت به جریان اصلاحات گفت: متاسفانه دستگاههای موازی و قوای دیگر با تمام توان به مقابله با اقدامات دولت برخواسته اند و تا کنون موفق هم شده اند.از جهت دیگر بخش بزرگی از دولت هم یا ناکارآمد و یا منفعل هستند.کار به جایی رسیده که برای یک کار ساده نیز خود رییس جمهور باید راسا وارد شود و پیگیری کند مثلا همین حضور خانواده ها در استادیوم آزادی،یک فرآیند قانونی طی شده و مجوزی صادر شده، کدام عقل سلیمی می آید مردمی را که بلیط خریده اند دقیقه نود از استادیوم بیرون می کند،حتی اگر تخلفی شده عاقلانه بود با متخلف برخورد شود نه مردم را به نظام بدبین کرد.متاسفانه شرایط خوبی نیست،برخی عمدا دنبال ناراضی کردن مردمند. گاهی تصور می شود اینان اصلا فکر نمی کنند که تبعات این نارضایتی در چنین شرایطی چه خواهد بود؟

او با اشاره به نیت سوء ترامپ نسبت به ایران مطرح کرد: آمریکای ترامپ با خروج از برجام پای طرح تجزیه ایران ایستاده، برخی هنوز متوجه این موضوع نیستند یا شاید آن را جدی نگرفته اند. به تمام جریانات سیاسی باید توصیه کرد که دست از تضعیف دولت و تکثیر ناامیدی و نفرت بین ملت و نظام بردارند. در شرایطی که مردم فشارهای مختلف اقتصادی معیشتی را تحمل می کنند شاید باید به گشایشهای اجتماعی به عنوان درمانهای کوتاه مدت بیشتر توجه کرد.

امیری با تاکید بر اینکه دولت هنوز فرصت برای عملی کردن وعده‌ هایش دارد، اظهار کرد: در فاز اول باید تکلیف بن بست اقتصادی ناشی از خروج آمریکا از برجام مشخص شود.پیش بینی من این است که قبل از پایان مهلت 180 روزه بتوانیم به جای خوبی برسیم، ترامپ دنبال رسیدن به توافق است،حتی به قیمت دادن امتیازات بیشتر با ایران، باید از فرصت بهره ببریم، باید یکپارچه باشیم، تصور می کنم ما در مذاکره با امریکا می توانیم به شرایطی بهتر دست یابیم.برچسب ها: مرضیه امیری
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار