ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۳۳۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۵
ندای ایرانیان گزارش می‌دهد:
شریعتمداری پس از فشار رسانه‌ای گفت که نگفته لیست را منتشر نمی‌کند بلکه از بانک مرکزی می‌خواهد لیست را منتشر کند.
روز گذشته وزیر صتعت برخلاف دستور صریح رییس جمهور اظهار کرد که لیست واردکنندگان را منتشر نمی‌کند. شریعتمداری پس از فشار رسانه‌ای گفت که نگفته لیست را منتشر نمی‌کند بلکه از بانک مرکزی می‌خواهد لیست را منتشر کند.

به گزارش ندای ایرانیان، بانک مرکزی پس از انتشار فهرست مذکور در بامداد امروز، تصریح کرد که «این گزارش به درخواست ‏وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) برای کالا‌هایی که از سوی آن وزارتخانه مشخص شده، تهیه شده است؛ بنابراین در ‏برگیرنده تمام کالا‌های تامین ارز شده توسط بانک مرکزی نیست‎.‌‏»‏

اما این لیست هم لیست کم سر و صدایی نبود و منتقدان آن معتقدند وزیر به جای افشای لیست خریداران خودرو، لیست وارد کنندگان کود و کره و عدس را افشا کرده و عملا دستور رییس جمهور را بین زمین و هوا نگه داشت.

جهرمی مدیری متفاوت از نسلی متفاوت

در برابر شریعتمداری وزیر دیگری به نام آذری جهرمی قرار دارد، مدیری از نسل تازه که رویکردی متفاوت را برگزید و لیست یارانه بگیران موبایل را افشا کرد تا مقدمه برخورد با مفسدین اقتصادی  مهیا شود.

کار جهرمی هم کار کاملی نیست و هنوز جای تکمیل شدن دارد ولی این رویکرد، رویکردی قابل تقدیر است که از مدیران ارشد نظام انتظار می‌رود.

جهرمی و شریعتمداری هر دو مدیرانی با سابقه امنیتی هستند و هر دو کار خود را حوزه اطلاعات شروع کردند. شریعتمداری قائم مقام خسرو تهرانی بوده و آذری جهرمی کارشناس وزارت اطلاعات بوده است.

به نظر می‌رسد یک از راه‌های اصلی درمان فوری وضعیت اقتصادی کشور میدان دادن به مدیران جوانی است که ضرورت شفافیت در اقتصاد امروز را درک می‌کنند و می‌دانند شفافیت است که می‌تواند مردم را در شرایط فعلی اقناع کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار