ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۳۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
یک اقتصاددان در گفت و گو با ندای ایرانیان:
آلبرت بغزیان، اقتصاددان مدیریت بانک مرکزی را ضعیف می داند و معتقد است تیم اقتصادی دولت کارآمدی لازم را نداشته است.
آلبرت بغزیان، اقتصاددان مدیریت بانک مرکزی را ضعیف می داند و معتقد است تیم اقتصادی دولت کارآمدی لازم را نداشته است.

Image result for ‫بغزیان‬‎


این استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در گفت و گو با پایگاه خبری ندای ایرانیان با اشاره به خروج آمریکا از برجام و فشار روانی تحریم اظهار کرد: من اعتراضات اخیر را صرفا اقتصادی می دانم . این روزها نوسانات بازار وسایل الکترونیکی بیش از همه بازار را تحت تاثیر خود قرار داد.

بغزیان تاکید کرد: من نخست دولت را مقصر نمی‌دانم و پیش از آن به نظر باید به بانک مرکزی فشار آورد تا اوضاع را به سمت برود. دولت در صورت نیاز برای تغییر مدیریت عالی بانک مرکزی اقدام کند این خوش بینی کاذبی که از سوی بانک مرکزی نسبت به تک نرخی ارز وجود داشت محقق نشد  و حتی و فضای بدبینی به بانک مرکزی را از بین ببرد.

وی ادامه داد: ما باید از دولت بخواهیم بانک مرکزی را پاسخگو کند

این اقتصاددان در تحلیل وضعیت فعلی بازار خاطرنشان کرد: اتفاقات بازار از نظر ارزی دو ریشه متفاوت دارد یکی اینکه برخی از نرسیدن ارز دولتی به خود احساس خوشایندی ندارند و دیگر اینکه عدم ثبات قیمت‌هاست که فروشنده به دلیل افزایش مدام قیمت جنس را نمی‌فروشد تا به بالاترین قیمت ممکن به فروش برساند. این مسئله وقتی مهم می‌شود که بدانیم بازار جایی نیست که جنس بتواند در آنجا معطل بماند.


بغزیان عملکرد تیم اقتصادی دولت در زمینه ارزی را ضعیف خواند و بیان کرد: سیاست‌هایی مسکنی و زودگذر دولت و نبود نگاه بلند مدت بر برنامه‌هایش  و همچنین اقداماتی که در زمینه ارز مسافرتی و ممنوعیت کالا انجام شده کوتاه مدت است و ما نباید سیاست‌های امتحان شده را مجدد  به سراغشان برویم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار