ندای ایرانیان

کد خبر: ۵۳۴۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
وزارت امور خارجه آمریکا اخبار رسانه‌های کره جنوبی مبنی بر اینکه پامپئو یک سی دی خواننده معروف "التون جان" تحت عنوان "مرد موشکی" را به رهبر کره شمالی داده است، تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از نیوزویک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در گذشته بارها به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به خاطر برنامه‌هایی تسلیحات اتمی و آزمایشات موشک بالستیک کشورش به عنوان "مرد موشکی کوچک" اشاره کرده بود.

ترامپ حتی از این اسم مستعار برای اشاره به کیم جونگ اون در زمان سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل در سال 2017 میلادی استفاده کرد.

علی رغم گزارشات منتشر شده از جانب رسانه های کره جنوبی، هدر ناوئرت سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری ان بی سی نیوز گفت: هیچ سی دی ای به رهبر کره شمالی داده نشده است.

روزنامه چوسون ایلبو کره جنوبی با اشاره به یک منبع ناشناس در واشنگتن اعلام کرده بود که موضوع  سی دی " مرد موشکی" در جریان نشست تاریخی سنگاپور مطرح شد پس ازآنکه ترامپ متوجه شد رهبر کره شمالی تاکنون این آهنگ معروف را نشنیده است.

این مساله سبب شد تا ترامپ از پامپئو بخواهد تا در جریان سومین سفرش به کره شمالی این سی دی التون جان را با خود به کره شمالی ببرد.

این در حالی است که هنوز تایید نشده که آیا چنین مکالمه‌ای میان ترامپ و پامپئو صورت گرفته است یا خیر؟

به دنبال نشست تاریخی سنگاپور ترامپ و کیم بیانیه‌ای مشترک صادر کردند و در آن گفتند هر دو طرف به خلع سلاح اتمی پایبند هستند.

اگر چه این سی دی به کیم جونگ اون تحویل داده نشده اما هدر ناوئرت تایید کرد که نامه‌ای از جانب ترامپ به مقامات کره شمالی تقدیم شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین اخبار